FreeCad na Manjaro

Witam,
dawno nie używałem programu FreeCad teraz gdy jest mi potrzebny nie mogę go zainstalować nawet z Aru. Mam aktualizowane Manjaro na bierząco i nie ma tego programu. Może ktoś pomóż mi go jakoś zainstalować?

Co to znaczy, że nie możesz go zainstalować? Jakie komunikaty pojawiają się przy próbie instalacji? I który konkretnie pakiet chcesz zainstalować, bo w AUR jest kilka wersji tego programu? Bez dodatkowych informacji nikt nie będzie w stanie ci pomóc.

Opcjonalnie jeszcze możesz pobrać i uruchomić Appimage ze strony programu.

No i poprawna polszczyzna się kłania.

  1. AUR → freecad, freecad-appimage
  2. AppImage
  3. Flatpak
  4. Snap

Dziękuję za pomoc, nie znam sie za bardzo na wgrywaniu programów próbowałem już różnych żeczy ale niemogłem tego zainstalować. Wasze sugestie też nie mogłem zrealizować. Dopiero przez przypadek w menu z lewej strony znalazłem, System, a tam, Applications (bauch). Wtym programie wpisałem freecad i tam były różne wersje które właśnie sobie zainstalowałem. Jeszcze raz dziękuję
Pozdrawiam
Facet po50:)

Bauh jest OK. Podobnie jak Pamac, obsługuje AUR, Flatpak i Snap (oprócz tego również Appimage), więc dobrze by było skonfigurować oba programy w taki sposób, aby nie dublowały się.