Efekty specjalne w linuxie

Witam wszystkich forumowiczów!
Mam pytanie dotyczące efektów takich jak zanikanie, spirale gdy pokazuje się menu, zamykamy okno, lub program coś takiego jak FX stardocka w Windowsie. Jak uzyskać takie coś?

Tutaj bardzo dużo zależy od tego, jakiego środowiska graficznego korzystasz. W środowisku, z którego korzystam (KDE), sporo możliwości jest już w ustawieniach systemowych, a można mieć jeszcze więcej poprzez instalację dodatków. Co do innych środowisk: w Gnome pewnie jest podobnie jak w KDE, a w XFCE i Mate od takich spraw jest Compiz. Jak jest w innych – nie wiem.

Swoją drogą mnie się takie coś nie podoba ani to praktyczne, ani ładne, więc nie korzystam z tych “efektów”.

1 polubienie

W chwili obecnej korzystam z Maboxa czyli Compiz powinienem zainstalować?
Jednemu podoba się to drugiemu tamto dziękuję za informację.

Powinien działać z Openboxem (domyślny manager okien w Maboxie), ale niemal na pewno będzie wymagał jakiejś dodatkowej konfiguracji. O szczegóły musisz już spytać @napcok lub innego użytkownika Maboxa/Openboxa.

Na moim Xfce4 mam zainstalowany compiz, ogólnie to jestem z niego bardzo zadowolony, gdyż nie obciąża zbyt mocno mojego kompa. Pobiera nieco ponad 40 MB

A niewielką namiastkę działania u mnie compiz-a można zobaczyć na filmie

1 polubienie

Dzięki właśnie o to mi chodziło podoba mi się fajna sprawa.

Ale compiz do Maboxa czyli Openboxa chyba się nie nadaje

1 polubienie

Trudno faktycznie nie działa jak należy

Trzeba będzie przejść na manjaro xfce i tyle w temacie

No i jednak jestem na xfce i mi się podoba konfiguracji multum i compiz też jest ustawiony temat zamknięty dzięki robson75

@Wrobel, nie pisz post’a pod post’em (jeżeli, to są kolejne Twoje, jeden za drugim), tylko edytuj ostatni.