Dźwięk słuchawki/głośniki

Witam wszystkich,
Wcześniej używając innych dystrybucji Linux (debianowe i openSUSE) jak podłączałem słuchawki (mam takie pod USB) to system głośności był oddzielny dla głośników wbudowanych i oddzielny dla słuchawek. Dokładniej tak to wygląda - zawsze mam wyciszone głośniki wbudowane i podgłaśniam jak mi to potrzebne. Gdy wcześniej podłączałem słuchawki (w innych Linux) to standardowo były podgłośnione. Teraz w Manjaro jak podgłośnię słuchawki to po wyjęciu ich z gniazda głośniki działają.
Trochę to dla mnie up*** - bo niewiele słucham na głośnikach a prawie wszystko na słuchawkach. Jest jakaś możliwość ustawienia tego? Pozdrawiam

Znalazłem rozwiązanie. Stajemy myszką na ikonie głośnika (standardowo umiejscowiona koło zegara w dolnym prawym kąciku ekranu) KLIKAMY i pojawia się “Mikser dźwięku” a jak wejdziemy w niego to mamy pierwsze okno
G%C5%82o%C5%9Bno%C5%9B%C4%87%20sterowanie
i słuchawki
G%C5%82o%C5%9Bno%C5%9B%C4%87%20sterowanie_s%C5%82uchawki
Problem rozwiązany.

Nie czekaj aż pojawi się problem lub potrzeba skonfigurowania czegoś: przeoraj cała dostępną konfigurację, zajrzyj - po kolei - w każdy możliwy kąt. Nawet jeżeli nie zapamiętasz wszystkiego, to będziesz pamiętał w jakim kościele dzwonią, albo przynajmniej, że mogą dzwonić. W przypadku Xfce jest, to o tyle proste, że nie ma tego wiele (w porównaniu do, choćby KDE). Musisz tylko uważać, aby nie zmieniać radośnie i masowo opcji i pamiętaj, że zazwyczaj zmiany nie wymagają zatwierdzenia.