Dziwne zachowanie VLC

Witam wszystkich,
Zapewne każdy (lub prawie każdy) zna kombajn do odtwarzania multimediów VLC instalujący się z Manjaro. Na każdej dystro używałem właśnie VLC. W Manjaro po odtworzeniu filmu poprzez VLC (jeśli go - tego filmu nie zastopujemy) to VLC zostaje w zasobniku/tray koło zegarka
VLC%20w%20tray
i już następnego filmu nie udaje się odtworzyć aż do restartu systemu.


Co może być tego powodem?

Może zaznacz zamknij po zakończeniu listy odtwarzania.

Jeśli zawsze tak robiłeś i nigdy nie było problemów to polecałbym reinstalację programu. Być może wkradł się jakiś błąd podczas ostatniej aktualizacji.


Miałem podobnie, ale trochę inaczej, bo dodatkowo zamrażało program podczas przewijania filmu do przodu. U mnie pomogła reinstalacja programu.

1 polubienie

@lcoyote
jak u mnie zaczął fiksować czy to vlc czy vlc-git to przestawiłem się na

i nawet nie wnikałem czemu vlc przestał działać poprawnie :wink:

@LinGruby no nie wiem, u mnie zmiana programu nic nie dała, ale kto wie, może zadziała

ja osobiście korzystałem z vlc tylko jak miałem dongla dvbt+ podłączonego do odbioru TV ale jak zaczęły dziać się cyrki z trzymaniem rozmiaru okna przy zmianie kanału to olałem temat i przesiadłem się na kodi gdzie mam wszystko ( TV, filmy, seriale etc. itp. ) a z mpv korzystam jak coś tam na komórce nagram i jak zrzucę co by obejrzeć :wink:

Zawsze możesz spróbować wyłączyć ikonę vlc w tray-u i np. ustawić na sztywno wyjście wyświetlania. Ja miałem takie problemy sporadycznie zwłaszcza jak w trakcie odtwarzania jednego klipu odpalałem następny i po takim słuchaniu muzyki zamykałem nagle vlc. Na razie problemów nie mam ale nie założę się dlaczego. Ikona w tray-u mnie nie jest potrzebna. Z tego co zauważyłem to vlc dość mocno angażuje procesor więc każdy dodatkowy proces jest zbędny.

VLC z wydania na wydanie coraz gorzej działa. Ja osobiście od lat używam SMPlayer-a i z tym programem nie mam najmniejszych problemów. Polecam.

@LinGruby
Przeczytałem to wszystko o MPV i po zassaniu poleceniem

git clone https://aur.archlinux.org/mpv-git.git

zainstalowałem i wszystko działa OK -prosty mały programik ale i sprawnie działający. A VLC został odinstalowany. Dzięki.

1 polubienie

Ja ********, @lcoyote - widzę, że hektolitry wody, której łykasz nie zniechęcają Cię do płynięcia pod prąd. Gdyby chodziło tylko o Ciebie, to nie widzę problemu - wolni ludzie i takież decyzje. Ale czytają, to również inni, niedoświadczeni, którzy mogą pomyśleć, że tak trzeba.

Po jaką … ciągniesz mpv z AUR, skoro w repo systemowym (community) masz zarówno mpv, jak i gnome-mpv. Po to, aby po kolejnej aktualizacji systemu pytać się dlaczego coś nie chodzi?

  1. Traktuj AUR, jak i inne repozytoria (poza systemowymi), jako drugorzędne. Jeżeli nie znajdziesz tego, czego szukasz w systemowych, wtedy szukasz w innych - pamiętając przy tym, że Manjaro nie wspiera ich (Arch również oficjalnie nie wspiera AUR), więc soft stamtąd nie musi chodzić.
  2. Używasz do instalacji pakietów pacman’a, pamac’a lub jakiego AUR-helper’a? Jeżeli już piszesz, co zrobiłeś, to podawaj pełne informacje - instalacja pakietu nie ogranicza się do użycia git’a. Jeżeli przeczyta, to niedoświadczony użytkownik, to będzie miał z tego postu więcej szkody niż pożytku, więc warto stosować zasadę: pełna informacja, albo żadna.

może chce mieć najnowszą paczkę ( bo w systemie jest z 19/04/2019 a to z git jest z 08/06/2019 )

a jak zaczął już budować to teraz powinien pilnować i aktualizować jak wyjdzie nowa wersja…


To tak samo i Manjaro powinno tak robić, a nie pchać paczki z AUR do swojego repo ( to jest w porządku ) u mnie swego czasu było ponad 40 paczek czysto wzięte 1:1 z AUR ( ciekawe )

Więc pisanie takich rzeczy jest trochę nie na miejscu… ( najpierw Manjaro powinno być w porządku )


zawsze ma pole do popisu, może zrobić poradnik instalacji mpv-git