Drukowanie przez sieć dużych plików

Witam. Manjaro, HP Compaq 6710b, drukarka OKI Okipage 14ex sterownik PPD ( www.openprinting.org/ppd-o-matic.php?driver=pxlmono&printer=Oki-Okipage_14ex&show=0 ), udostępniona. Problem z drukowaniem dużych dokumentów. Przy próbie wydrukowania pit-a z pdf 6 stron w laptopie Lenovo z windows 10 komunikat “drukarka została wstrzymana”. Drukują się małe dokumenty, czy płytki pcb (1 strona).
W Manjaro musiałem użyć sterownika PPD bo na sterowniku który z automatu ładowało Manjaro rysunki z Designspark pracującego w wine były niskiej rozdzielczości przez co ścieżki idące pod kątem innym niż 0 lub 90 stopni były zygzakowate. Pod sterownikiem który załadowałem wydruki są piękne, nie ma różnicy czy drukuję z Designsparka na windows 10 czy pod kontrolą wine.
Żeby wydrukować PIT i potwierdzenie jego złożenia musiałem przepiąć drukarkę pod komputer z windowsem na którym akurat robiłem zeznanie podatkowe na stronie US.
Trochę mnie denerwuje ta nowo odkryta przypadłość.
Pozdrawiam.

I cisza, w jakimś momencie drukarka wstrzymywała się po wydrukowaniu każdej strony wobec czego żeby za każdym razem jej nie uaktywniać musiałem ją usunąć i dodać od nowa, musiałem też zresetować wine i na nowo zainstalować program do PCB który nowej drukarki nie chciał użyć. Stało się tak gdy po zabawach drukarka wypluła kilkanaście pustych stron. Teraz znowu wszystko działa ale raczej nie puszczę już nic dużego przez sieć do drukowania na niej. Ponieważ z drukowaniem czegokolwiek nie ma problemu na linuxie zastanawiam się czyto nie problem na linii win10 - samba. Zachowanie sprzętu jak dla mnie zupełnie irracjonalne ale takie głupoty kiedyś działy się jak się odpięło drukarkę lpt w trakcie drukowania.

Problem zapewne leży po drodze (przesył po sieci) albo na miejscu, w Linux’ie, który udostępnia drukarkę, a więc zajmuje się całą obsługą związaną z drukowaniem, czyli odbiorem z net’u i wysyłką na drukarkę. Może driver nie radzi sobie, albo trzeba przyjrzeć się konfiguracji.

Ja mam szybką i niezawodną drukarkę sieciową w postaci pen’a (SMB? Nie, dziękuję).


@warsztat-dom -> edytuj post, zamiast pisać kilka własnych, jeden za drugim.

" @warsztat-dom -> edytuj post, zamiast pisać kilka własnych, jeden za drugim."
ok, przepraszam.

Wracając do tematu nic z tym nie zrobię bo jestem za cienki. Mam gdzieś starego laptopa z xp-kiem więc w wolnym czasie z ciekawości zobaczę jak będzie.

Może odezwie się ktoś, kto miał podobne problemy, albo będzie miał jakiś pomysł. Pozwoliłem sobie lekko zmodyfikować nazwę post’u, aby lepiej oddawała istotę problemu: dodałem ‘… dużych plików’

Trochę nie w temacie.
Mamy w robocie drukarkę sieciową HP, wydruki z samych windowsów. Z WindowsaXP drukuje błyskawicznie, bez problemów i opóźnień, z Windowsa 10 są probelmy: z libreofice i acrobat reader, prosty wydruk 1-5 min. oczekiwania, większe wydruki potrafią zablokować drukarkę na dobre. Wydruki z Windowsa 10, z programów CAD/CAM to istna “rzeźnia” - nie wiadomo kiedy/czy wydrukuje. Drukarka podpięta po kablu nie ma problemów. Wniosek jest jeden: wydruk z Windowsa 10 po sieci jest totalnie skopany.

Kolego zbig to jest moja intuicja więc całkowicie w temacie.

Problem współpracy różnych wersji Microsoft Windows, w sieci Microsoft’u, to rzecz znana od dawna, a dokładniej - od kiedy pamiętam; a pamiętam dobrze, bo zawsze mnie, to - jednocześnie - wk…urzało i fascynowało.

Być może tutaj również problem leży w sieci. Albo w sterowniku. Bez badań lub informacji z net’u, od innych użytkowników, którzy spotkali się z tym problemem, nie dowiemy się, co jest przyczyną.