Drukarka Brother DCP-145c

jestem nowy zainstalowałem na stacjonarny Manjaro no i jest problem jak się poruszać po nim .Na pierwszy żut poszła drukarka brother dcp-145c no i jestem bardzo zielony jak tego dokonać .Opisane na forum jest drukarka brother dcp135c i co z tego jak dalej wchodząc do instrukcji jest po angielsku a ja nie ten wiek i problem urósł i chyba z tym linuksem trzeba będzie się pożegnać a miało być tak łatwo jak opisują przed zainstalowaniem .Może ktoś pomoże czekam na wiadomość .

W pierwszej kolejności wykonaj aktualizację systemu i w konsoli wklep te polecenia (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) – wczorajsza aktualizacja trochę namieszała w tej kwestii. Potem doinstaluj (jeśli nie masz) lub uruchom manjaro-printer – ten konfigurator powinien poprowadzić cię za rączkę podczas dodawania drukarki :wink:

I na koniec prośba o poprawną polszczyznę. Spacje przed kropkami, zaczynanie zdania od małej litery czy żut – czytanie tego boli.


EDIT: Małe sprostowanie, sterowników do tej drukarki nie ma w oficjalnych repozytoriach, są za to w AUR. Włącz obsługę AUR w Pamacu i doinstaluj pakiet brother-dcp-145c – po instalacji drukarka powinna śmigać.

Moim skromnym zdaniem najprostszym i najpewniejszym sposobem na to aby wszelakie drukarki system wykrywał jest zainstalowanie z repozytoriów AUR
yay capnet-assist

https://archlinux.pkgs.org/rolling/archlinux-community-x86_64/
to paczki
foo2zjs-nightly - foo2zjs Printer Drivers (automatically updated). Includes also foo2hp, foo2hbpl, foo2oak, foo2xqx, foo2qpdl, foo2slx, foo2hiperc and foo2lava drivers

yay foo2zjs-nightly

a na koniec
Usuwanie pozostałości po instalacji pakietów z AUR

yay -Sc --aur

oczywiście polecenia przeze mnie podane wykonujemy z konsoli. I aby można było używać polecenia yay (instalacja z repo AUR) należy na samym początku zainstalować
sudo pacmaman -S yay

1 polubienie

foo2zjs-nightly używam, bo “firmowy” soft od HP czyli hplip sobie nie radzi z moją drukarką. Na wszelki wypadek mam zablokowaną wersję, bo już mi się zdarzyło, że po którejś aktualizacji drukarka przestała działać.
A tak swoją drogą do czego służy ten capnet-assist?

sam musisz sprawdzić - na pewno szkody nie robi dla systemu.

No nie bądź taki tajemniczy i niedostępny… :wink:

no to z konsoli wpisz lub wklej
yay capnet-assist
ja mam zainstalowane

 ~ $ yay capnet-assist
1 community/capnet-assist 2.2.5-2 (52.5 KiB 167.1 KiB) [pantheon] (zainstalowano)
    Captive Portal Assistant
==> Paczki do zainstalowania (np.: 1 2 3, 1-3 or ^4)

EDIT: paczki z AUR pomimo, że traktowane są w Manjaro jako obce źródła -nie sprawiają kłopotu (u mnie) a raczej pomagają. W wielu sprawach nie zgadzam się z @Tomek - bo podaje info - co u mnie działa i sposoby czyszczenia “użycie maszynki zwanej ODKURZACZEM systemu”

@Stanislaw_Balchanows

W zasadzie, to co napisał @Tomek wyczerpuje temat (aktualizacja systemu i instalacja sterowników z AUR), ale gdybyś miał jakieś problemy, z którymś z elementów, to pisz.

Witam wszystkich. Manjaro-printer nie znaleziono polecenia. Mam problemy, zaczyna przerastać mnie, te komendy gdzie je szukać, jak uruchomić, aby to działało, takie podstawowe rzeczy, może ktoś wie gdzie i skąd pobrać jakieś komendy, aby potem nauczyć się, a z drukarką mam problem dcp -145c nie mogę wgrać sterownika, wyskakuje mi, że albo plik uszkodzony, albo brak uprawnień. Co wy na to, ciemna masa?

Uwaga techniczna: spacje stawiaj za kropką, przecinkiem, czy innym znakiem interpunkcyjnym, a nie przed - oprócz tego, że nie jest, to zgodne z jakąkolwiek gramatyką europejską (z tego, co mi wiadomo), to trudno się czyta text napisany w ten sposób.

Co do problemu, to rozwiązanie jest opisane wyżej. Jeżeli nie działa, to napisz, że nie działa i opisz, to co zrobiłeś. Jeżeli masz z czymś problemy, to napisz z czym, w którym momencie całego procesu. Nie skarż się na wszystko i ogólnie, bo nikt nie będzie w stanie Ci pomóc. Nie licz na to, że na pytanie ‘jak żyć’, otrzymasz bardziej szczegółową odpowiedź niż ‘krótko i intensywnie’.

Jak napisał @azja twój opis problemu jest zbyt niejasny, brak w nim konkretów. Przede wszystkim napisz, co dokładnie zrobiłeś i jakie dokładnie komunikaty się pojawiają.

Na problemy z podstawową obsługą systemu polecam lekturę Co musisz wiedzieć, aby bezsteresowo używać Manjaro? wraz z linkami.