Drobna sprawa z ppsspp

Czy mamy tutaj jakichś graczy na emulatorze PSP, zwanym jako PPSSPP? Bo grywałem sobie w Monster Hunter na windowsie, ale teraz kiedy całkowicie przeszedłem na linuksa, to chciałem zrobić sobie port save, który na wersji PPSSPP Windows znajduje się w folderze “Memstick”, którego jednak na linuksie nie ma, bądż nie mogę go znależć, z powodu innego systemu plików. Czy jest ktoś kto mógłby mi podpowiedzieć jak zrobić port save’ów?

Ja kiedyś grywałem na emulatorze PPSSPP, z tego co pamiętam to wszystkie save`y siedziały w katalogu .config/ppsspp/SAVEDATA

Świetnie! Faktycznie są w /.config! :stuck_out_tongue:
Myślałem że gdzieś w /opt albo /usr bo tam zwykle są pliki dotyczące danej aplikacji. Znalazłem save i już podmieniłem, dzięki za pomoc! Wiem przecież ze linux to nie win, przecież sam zaznaczyłem różnice w moim wpisie wyżej :wink:
Dziękuję i temat do zamknięcia.

A propos różnic Linux-Windows. Linux wyraźnie kreśli granicę pomiędzy przestrzeniami, ‘systemową’ i użytkownika. Katalogi takie jak /opt czy /usr należą do ‘systemu’ (jak wszystko poza /home), a użytkownik rządzi w swoim katalogu domowym w /home/mój-user .