Dodatki, rozszerzenia do Pale Moon

Pale Moon jest moją główną przeglądarka. Mam wrażenie, że działa płynniej i szybciej od FF. Niestety coraz bardziej doskwiera mi brak możliwości stosowania preferowanych przeze mnie rozszerzeń. Zdaje się, że kiedyś można było instalować te z FF, jednak dzisiaj takiej możliwości już nie ma.
A może jednak jest jakiś sposób, tylko ja go nie znam?

Co prawda nie używałem tej przeglądarki i niewiele dodatków instaluję nawet do Firefox ale znalazłem informacje, że jednak …

1 polubienie

Rozszerzenia z FF nie są dostępne dla Pale Moon, ponieważ FF korzysta z WebExtension, a Pale Moon z rozszerzeń legacy. Niestety deweloperzy nie mają planów przejścia na nowszy standard, więc o jakiejkolwiek współpracy rozszerzeń można zapomnieć. Pewnie do tej pory niektóre z nich działały, bo autorzy udostępniali wersję legacy i pewnie w jakiś sposób im się to opłacało. Wszystko to ładnie opisują na swojej stronie. Swoją drogą Pale Moon ma swój własny sklep z rozszerzeniami.

1 polubienie

Zainstaluj dodatek Classic Add-ons Archive i będziesz miał wygodny dostęp do wszystkich zarchiwizowanych rozszerzeń FF (w wersji używanej przez PM, tj. XUL ).
Też korzystam z PM i jak na razie mam wszystkie rozszerzenia, których potrzebuję (ale to oczywiście kwestia indywidualnych potrzeb).
PM ma także aktywną społeczność i możesz pytać na ichnim forum i szukać potrzebnych Ci rozszerzeń.
I zawsze, oczywiście, zapytać na naszym Forum :slight_smile:

1 polubienie

Nie mają planów przejścia na WebExtension, bo pozostanie przy XUL, to jedna z fundamentalnych zasad, na których Pale Moon bazuje. Rezygnacja z XUL byłaby porównywalna z decyzją Microsoft’u o rezygnacji z własnego silnika do przeglądarki.


EDIT-20200206-2311 …

@anon27248851

Dodatki możesz zainstalować z:

1 polubienie

Żal rozstawać się z PM po, hmm… kilku już chyba latach radosnego korzystania, ale dwa dodatki po prostu muszę mieć. A wiążą się one z KeePassXC oraz LanguageTool.

Poszperam, poszukam. Dzięki za linki :slight_smile: Coś jednak czuję, że nic z tego.

Z KeePassXC pewnie nie zintegrujesz Pale Moon’a, ale nie potrzebujesz. Wystarczy uniwersalny mechanizm wpisywania haseł: będąc w polu hasła, uruchamiasz (skrótem klawiszowym) KeePassXC, a on podpowiada Ci (wcześniej skonfigurowane) pasujące pozycje (zazwyczaj jest jedna) - wybierasz właściwą i logujesz się. Działa doskonale z wszystkimi programami (spotkałem się tylko z jednym problemem, ale niezbyt uciążliwym). Jeżeli potrzebujesz szczegółów, to utwórz nowy wątek.