Dobre, mało znane aplikacje

Takie rzeczy należy zgłaszać developerom Manjaro.
Zgłosiłem tutaj -> https://forum.manjaro.org/t/manjaro-specific-packages-which-need-an-update/10882/1232?u=napcok

@skandyn dzięki za info o tym programie, biorę się za testowanie :slight_smile:

Co prawda, podstawowe informacje dotyczące S.M.A.R.T. można znaleźć również w gnome-disks, ale gsmartcontrol oferuje kilka przydatnych funkcji. Polecam.

Innym oprogramowaniem, oferującym nam dostęp do S.M.A.R.T. jest terminalowy crazydiskinfo (AUR):

Coś mi się jeszcze przypomniało, że jest Gnome Boxes - nie tak bardzo popularny, jak VirtualBox, ale również dobry do uruchamiania wirtualnych maszyn. Oczywiście używam go osobiście pod archem i jestem zadowolony.

1 polubienie

Przymierzam się od dłuższego czasu, aby przetestować, ale jakoś czasu brak. Liczę na to, że przyda mi się w paru sytuacjach, a nie chcę angażować się w Virtual Box’a, bo potrzebuję czegoś prostego i w miarę bezobsługowego - na takie Gnome Boxes wyglądają.

3 posts were split to a new topic: Program do testowania dysków

Kto używa Thunderbirda ten wie, że wcześniejsze wtyczki minimalizujące go do tacki systemowej nie działają. Ale jest oddzielny program, który to potrafi - Birdtray. Co prawda jest po angielsku ale w dzisiejszych czasach to chyba nie problem. :smiley: Jest w AUR.

Pamietaj: AUR packages are user produced content. Any use of the provided files is at your own risk. he he :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Manjaro Log Helper – programik, który pomoże ci przygotować odpowiednie logi i informacje w razie problemów. Program oczywiście jest w repozytoriach :slight_smile:

2 polubienia

Fajna sprawa. Do testowania jak znalazł.

Boostnote – genialny program do notowania, moim zdaniem to taka lepsza alternatywa dla Joplin. Edytor ma multum możliwości – najlepiej sobie zainstalować i otworzyć zawartość tego dokumentu. Program oczywiście jest w AUR.

Poleci mi ktoś aplikację pogodową ale taką z fazami księżyca, wschodami z zachodami słońca…itp?

shellcheck – programik do sprawdzania poprawności bashowych skryptów. Nie tylko mówi, czy jest źle, ale też wskazuje miejsce pomyłki i sugestie jak to poprawić. Bardzo przydatne narzędzie. Jest dostępny w repozytoriach.

1 polubienie

curl wttr.in/Moon

po slashu możesz też wpisać np.nazwę miasta, wszystko odpalasz w terminalu

1 polubienie

mało znane ale ma potencjał, działa perfekcyjnie i się rozwija…
Ytfzf
szczegóły na:

Programik znajduje się w repo Maboxa.
Krótki opis:

Duf konsolowe narzędzie do sprawdzania użycia dysku.

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: vpsadmin - hosting Discourse