Dobór Ramu do PC

Witam.
W sumie pierwszy raz mam problem z doborem ramu.
Model posiadanego to GX2400-2666D464S/8G-SBS1 DDR4 8GB DIMM, z logów wyciągnąłem informację że jest to częstotliwość 2400MHz.
Google milczą o tym modelu, znalazłem tylko na forum elektrody, że jest stary, przez co nie ma nigdzie informacji o nim…
Pomoże ktoś dobrać 8GB, tak aby mógł współgrać z wyżej wymienionym.
W sklepach widzę dość sporo CL15 CL17, etc, a nie wiem który byłby dobry.
Płyta główna B360M PRO-VD (MS-7B53)
CPU to i3-8100 CPU

https://www.kingston.com/pl/memory?memorytype=Memory for Servers, Desktops, and Laptops

sądzę że tu znajdziesz odpowiednie pod płytę :wink:

No chyba nie za bardzo pomogło

Jeśli chcesz, żeby pamięci pracowały w dual channel to dobrze byłoby kupić taki sam moduł, a jeśli to niemożliwe, to chociaż żeby timingi były zbliżone. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za zestawem 2x8GB, o w zasadzie dowolnej prędkości od 2400, a to co masz sprzedałbym. Na takim rozwiązaniu zyskasz najwięcej (dwa razy tyle RAM i bezproblemowa praca w dual channel).

a z czym kupujesz i le ci potrzeba pod płytę ( co tam obsługuje ) i po problemie a tą co masz gonisz albo wykorzystujesz w innym sprzęcie…
cała filozofia ( ja tak zawsze robię ) i zawsze kupuję max GB ile płyta obsługuje od nadmiaru głowa nie boli…
tak sądziłem jak wkładałem 16GB ram do swojego lapka i sądziłem że w większości będzie wolny ale standardowo mam zajęte od 7 do 10GB a były i czasy że i na swap ze 2GB weszło bo pamięć ram była zapchana :wink: