Dobór dysku M2 do laptopa Hp 820 G2

Nie mam bladego pojęcia, jaki kupić dysk do tego laptopa.
HP powiada że jest tu port combo, czyli pasują dyski M2-SATA oraz M2-PCIe.
Trochę czytałem na temat PCIe bo zależy mi na prędkości zapisu, i z tego co wiem działa tu jakiś PCIe 3.0x4, taki zalecają. Problem tylko w tym że nie wiem co to i do czego jest NVME. Obudowę laptopa mam przerobioną, kiedyś mieściły się tu dyski 2240 i 2260, po przeróbce wchodzi 2280.
Kolejny mój problem to wtyczka M2.
Wtyczka na przedziałkę i jest ona po 4 PINACH, następnie jest 19 PINÓW.
Nie wiem jak szukać w specyfikacjach dysków, aby coś tu zadziałało. W sklepach nikt mi nie da sprawdzić i zakup będzie w ciemno.
Z tego co wiem też, laptop ma jakieś ogranicznie na szynie PCIe dla dysków i możliwy jest montaż dysku mającego max. 1000MB w zapisie i odczycie.
Rozumiem, że jeśli dysk ma więcej to zostanie to automatycznie ograniczone i że dysk zadziała, tak?
Ostatni już rzecz, producent podaje że w porcie może być dysk M2 o pojemności max.256GB. Prawda to? Gdy piszę o dyskach SATA 2.5" to podają już 1TB.

@piimaa luknij na:

Ziemniak coś tam tłumaczy coś o wtyczkach może o to Ci chodzi :wink:

Na pewno SATA będzie najwolniejszy, ale podepniesz go wszędzie. Ograniczenia związane z rozmiarem dysków nie wydają mi się czymś nadzwyczajnym - wynikają zapewne z ograniczeń technologii, użytych podzespołów i BIOS’u.

8 postów zostało podzielonych na nowy temat: O dyskach rozmowy

Panowie, przypominam, że tematem wątku jest:
Dobór dysku M2 do laptopa Hp 820 G2

Dlatego wydzieliłem wpisy nie na temat do innego wątku.