Dlugie uruchamianie

Witam
W jaki sposób można podejrzeć jakie usługi się uruchamiają podczas startu systemu ?
Pytam bo ostatnio po aktualizacji podczas uruchamiania się systemu lub po nowym uruchomieniu . System długo mi się uruchamia .

Pozdrawiam

W /etc/default/grub z linijki GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" usuń quiet, wykonaj sudo update-grub restart.

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=" splash apparmor=1 security=apparmor resume=UUID=0413d305-a50b-40ba-95ae-38b9762c02ff udev.log_priority=3"
Co daje że usune z tej linijki to slowo ?

Tak zrobiłem ale dalej mam tak ze podczas uruchamiania systemu widze to co na zdjeciu

Czy zrobiłeś sudo update-grub? Usunięcie quiet daje to, że będą wyświetlane wiadomości tekstowe postępu bootowania.

Podczas instalacji systemu tego zaznaczyłem ze plik wymiany (swap) ma być z hibernacja .
Czy to może generować błędy przy uruchomieniu systemu lub jego ponownego uruchomianiu ?

Nie. To może mieć jedynie wpływ na proces hibernacji. Uzupełniając wypowiedź kolegi czasami samo usunięcie quiet z GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT może nie wystarczyć, gdyż komunikaty z rozruchu pojawią się wtedy gdy wystąpi jakiś błąd. Aby komunikaty pojawiały się zawsze trzeba usunąć również splash.

Skoro przy starcie komputera nie ma żadnych błędów to znaczy, że coś po prostu długo mieli warto sprawdzić jakie usługi mogą za to odpowiadać. Podaj wynik systemd-analyze blame



A co sadzisz o tym co tu napisali ?

Po usunięciu jeszcze splash pokazało mi się jeszcze coś takiego po starcie system i jego ponowym uruchomieni czy to dobrze ?


Wyniki systemd-analyze wyglądają ok, tak samo logi systemowe po ponownym uruchomieniu (i tak to było oczekiwane, to efekt usunięcia quiet splash z configu grub). Nie bardzo wiem, gdzie tu widzisz problem – czasom nic nie da się zarzucić. A jeśli chodzi o startujące usługi to systemd-analyze dostarcza ci ładną listę.

Swap w pliku i jako partycja troszkę różnią się konfiguracją. Nie nazwałbym tego problemem. Jeśli chcesz ciągnąć ten wątek to polecałbym założyć nowy temat.