Dlaczego warto zainstalować i3wm?

I3wm to lekkie proste i bardzo wdzięczne WM ( window manager) ale trzeba mu na początku poświęcić trochę czasu na konfigurację i przestawić się na częstsze korzystanie z klawiatury a nie tylko klikanie w ikony etc. itp…

Opcji instalacji są dwie:

zainstalować Manjaroi3

lub po prostu

pacman -Syu i3-gaps i3status perl-anyevent-i3 

Mógłbym się tu rozpisywać w nieskończoność podawać co i jak skonfigurować ale osobiście po obejrzeniu na YT poradnika w trzech częściach:

  • część pierwsza
  • część druga
  • część trzecia

co prawda poradnik jest pokazany dla Ubuntu ale to nie jest istotne :wink:

posiłkowałem się taż podstawową lekturą ( czyli dokumentacją i3 )

nic więcej nie było mi potrzebne jak konfigurowałem jakiś czas temu Manjaroi3

A co istotne jak raz się już skonfiguruje I3WM to konfiguracja działa czy to na
Manjaro, Debian, Slackware czy na Arch’u ( jedynie tylko trzeba pewne kosmetyczne zmiany porobić bo każda dystrybucja może mieć inne nazwy pakietów-programów z których korzystamy | głównie chodzi o skróty klawiatury )

Ze skrótami klawiatury też można sobie w łatwy sposób poradzić robiąc sobie ściągę w conky:

48

Na koniec może się komuś przydać w szybszej konfiguracji i3wm mój config:

Miłego korzystania :wink:

Świetnie, że poruszyłeś ten temat. Edycja społecznościowa Manjaro z i3 jest jedną z najprzyjemniejszych.
Na zrzucie Twojego ekranu w wątku o conky pokazałeś, że używasz także bspwm. Może byś porównał te WM kafelkowe - wady i zalety okiem użytkownika.
ps.
Na zrzucie powyżej też widać, że przesiadłeś się na bspwm wraz z polybar. Czy konfigurację wzorowałeś na ArchLabs Linux?

tak zajumałem co mi było potrzebne od Erica :smiley:
i poustawiałem pod siebie 60% mniej roboty :wink:

jak z konfigurację i3wm bawiłem się z tydzień co by wszystko po siebie zrobić
o tyle bspwm zajęło mi ze 3 dni :wink: