Deinstalacja programu, któego nie widac w octopi

Witam, jestem tylko użytkownikiem Manjaro, niezbyt biegłym, ale zgodnie z tutorialem, który znalazłem w internecie, zainstalowałem przez konsole “Unofficial Netflix desktop application”… Tej apliacji nie widac w octopi - graficznym “dodaj /usun program”
Z tego co widzę, Netflix.desktop znajduje się w folderze /usr/share/applications. Czy jest jakiś sposób na usunięcie tej aplikacji z mojego komputera?

To podaj link, skąd ściągnąłeś program.

Hej,
jeśli bym pamiętał, skąd mam opis instalacji, :frowning:
dziś nie mam już pojęcia… z numeru wersji (netflix 1.0.6-1) wnioskuję, że mogło to być: https://aur.archlinux.org/netflix.git

Gdyby to faktycznie był program z AUR to Octopi powinien go widzieć i móc nim zarządzać. Skoro nie widać to znaczy, że albo masz tak ustawione Octopi aby nie widziało AUR albo źródło jest inne – Flatpak, Snap albo jakieś skrypty spod ciemnej gwiazdy lub inne ręczne kopiowanie z internetu.

no czesc,
nie jest on zainstalowany ani przez Snap, ani Flatpack. Aplikacja działa bez zarzutu, więc nie jest to całkowity problem. Ale chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych użytkowników, jak znaleźć miejsce, w którym ten program został zainstalowany i ewentualnie jak go odinstalować.

  1. Link, który podałeś to PKGBUILD. Zainstalowałeś go przez makepkg? Sprawdź, czy wydałeś takie polecenie: history | grep makepkg.
  2. Możesz sprawdzić, czy jest zainstalowany pakiet pacman -Qs netflix i pacman -Qqm
  3. No i zostaje jeszcze wyszukanie poszczególnych plików związanych z netflix find / -iname *netflix*

Spróbuj jeszcze pamac info netflix. Do zarządzania oprogramowaniem można jeszcze użyć programów pamac-manger i yay.

@aquila U mnie polecenie find / -iname nie znajduje żadnych zainstalowanych programów.

Bo to polecenie nie służy do znajdywania programów. Ono służy do znajdywania plików, które mogą, choć wcale nie muszą, być powiązane z jakimś programem.

aquila i imf6333 dzieki za podpowiedzi,

polecenie: history | grep makepkg nie wydaje nic,
polecenie: pacman -Qs netflix
wydało:
pacman -Qs netflix
local/netflix 1.0.6-1
Unnofficial Netflix desktop application

równiez po komendzie pacman -Qqm
netflix jest na liscie
zas polecenie:
pamac info netflix
pokazało:
Name : netflix
Version : 1.0.6-1
Description : Unnofficial Netflix desktop application
URL : https://gitlab.com/netflix-desktop/application
Licences : GPL
Package source : AUR
Installed size : 108,2 KB
Groups : –
Depends on : libelectron nss gtk3 libxss git
Optional dependencies : –
Create dependencies : –
Check dependencies : –
Required by : –
Optional for : –
Provides : –
Replaces : –
Conflict with : Netflix-bin
Packer : Unknown Packager
Maintainer : gameslayer
First submitted : Thu 24 Nov 2022 17:24:11 CET
Last modified : Tue 03 Oct 2023 05:45:28 CEST
Votes : 4
Deprecated : –
Date created : Sun 10 Dec 2023 12:55:58 CET
Installed on : Sun 10 Dec 2023 12:56:03 CET
Reason for installation : Explicitly installed
Validated by : Nothing
File backups : –

ale nie wiem jak te informacje wykorzystac, by odinstalowac app… :frowning:

W pamac-manager to normalnie widać i można to zainstalować i odinstalować

u mnie nie widac:

Jak polecenie pamac info wykryło ten program, to pamac remove netflix powinno go usunąć.
Żeby pamac-manager widział pakiety z AUR musisz kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu okna, wybrać Preferencje, następnie przejść do karty Strony trzecie i tam włączyć obsługę AUR.

1 polubienie

Witam,
Polecenie:
pamac remove netflix
usunęło app…
dzięki mf6333!!!

Wątek można zamknąć
miłego weekendu wszystkim…
Qba