Davinci Resolve nie działa poprawnie

Cześć,
Wczoraj już nie mogłem napisać bo limit przekroczyłem wiadomości :slight_smile:
Jedno zrobione ale kolejne padaka czyli DaVinci na RX580 nie można uruchomić ani wersji 16 ani 17. Przekopałem fora i chyba się nie da na tej dystrybucji i z tą kartą. To poważny problem i nie wiem czy da się go rozwiązać. Co ciekawe to Darktable, który też Opencl uwzględnia po zainstalowaniu sterowników i widzi ale DaVinci już nie idzie na tych sterownikach.
Podłamałem się tym trochę bo karty raczej nie będę z tego powodu na NVidia wymieniać.
Wprawdzie z głównego kompa musiałem Linuxa usunąć jako system nr.1 ale wydzieliłem partycję 100GB i z botem EFI postawiłem jako 2 system :slight_smile:
Przesiałdłem się też na nowy kernel 511.
Mam jeszcze prośbę bo muszę się uczyć i jakie żródło byś polecił najlepsze ?
Dzięki i pozdrawiam

Wydzieliłem do nowego wątku – na tym forum panuje zasada jeden problem jeden wątek.


Spróbuj tego co proponuje Arch Wiki. Jeśli to nie pomoże (ponoć AMD porzuciło wsparcie dla ROCm dla tej karty – nie mam pojęcia, co to jest, ale być może DaVinci Resolve wymaga tego do działania) to przejrzyj tę dyskusję, a zwłaszcza ostatni post – to odnośnik do poradnika jak włączyć to ponownie, będziesz musiał tylko dostosować komendy do Manjaro.


Jeśli chodzi o naukę Linuksa to polecam po prostu być dociekliwym – szukaj informacji w internecie, przeglądaj Arch Wiki, czytaj blogi linuksowe, przeglądaj fora. I korzystaj z man oraz --help.

Tak robię ale początki są zawsze ciężkie :slight_smile:
Za jakiś czas będzie już lepiej bo chęci są i może mi się przyda też w mojej pracy bo jakiś serwer może uda się postawić dla swoich klientów pod WordPress i administrować nim :slight_smile:
Zobaczymy póki co to wielkie dzięki i czasami pozwolę sobie o coś zapytać żeby Ci za często nie zawracać gitary :slight_smile:
Pozdrówki

Cześć,
Mogę postawić VirtualBox jak mam na EFI postawionego Manjaro tzn. na tej samej partycji wydzielonej pod Linux ?
Chcę inne też sobie Distro potestować ale się trochę boje aby mi się nic nie rozjechało.
Powiem Ci, że mnie mocno wciągnął temat :slight_smile:
Pozdrówki

VirtualBox’a zawsze możesz ‘postawić’, niezależnie od układu partycji. Potrzebujesz jedynie zasobów, czyli mocy procesora, pamięci operacyjnej i powierzchni dyskowej.

Trzymaj się zasady ‘jeden wątek - jeden temat’, szczególnie że już wcześniej @Tomek grzecznie Cię o to poprosił.