Czego słuchamy

@azja Dire Straits - Brothers in Arms, jest takie se. Zajęło słuszne miejsce. Queen lubię, ale pierwsze miejsce, to za wysoko. Pewnie zasługa filmu. Generalnie, ludzie słuchający Trójki mają dobry gust, bo zbieżny z moim :slight_smile: . Mój nr jeden to Pink Floyd, sam nie wiem: Shine on you crazy diamond, albo Echoes, które (Echoes) - nie wiedzieć czemu - nawet nie znalazło się w pierwszej setce:

Wish You Were Here niech ma trzecie miejsce, chociaż… Jest jeszcze The Doors, Nirvana…

1 polubienie

Nie jest, to ‘poważne’ zestawienie, bardziej zabawa. Ale jednak ma duże znaczenie emocjonalne dla tych, którzy znają tą muzykę i edukacyjne dla młodych, którzy dowiadują się, że świat rozpoczął się dużo wcześniej niż dotąd sądzili (czyli sporo przed ich narodzinami). Wszystko jest kwestią indywidualnej oceny, ale dla mnie: międzywojnie, to czas fundamentalny dla współczesnej formy muzyki rozrywkowej; czas powojenny, to czas burzenia starego porządku; a lata 60. i 70. są najbardziej wpływowym okresem - powstały wtedy pierdyliardy ton dobrej muzy, do której - bezpośrednio lub pośrednio - odwołują się współcześni twórcy, niezależnie od tego, czy są tego świadomi, czy żyją w przekonaniu, że wynajdują świat od nowa.

Dałbym Cesarzom Rock’a pierwsze miejsce, gdyby nie ogromne, dla mnie, zasługi Królów :smiley:

2 polubienia

Deep Purple - Child in Time

1 polubienie

Kiedyś potrafiłem słuchać tego na porządnych głośnikach teraz na marnych słuchaweczkach.

Dobra muza obroni się nawet drzwiami od stodoły.

1 polubienie

Praktycznie nie oglądam telewizji a tu program z Polsatu jak w sieci znalazłem i jestem zaskoczony chociaż wolę oryginał.

Cover piosenki z gry Wiedźmin III.
Sylwia Banasik - Wilcza zamieć (Pieśń Priscilli - cover)

1 polubienie

i oryginał

1 polubienie

Podnoszę swój głos
Wznoszę swoją chwałę do Ciebie
Podnoszę swoje ręcę
Wznoszę moją cześć Tobie
I kocham Cię bardziej, niż mogę to wyrazić
Och, kocham Cię bardziej niż mogę to wyrazić
Kiedykolwiek będę śpiewał tylko Ciebie będę wielbił
Chwalę mojego Pana, tylko jemu będę służył
Dla świata będzie znikać
Moja piosenka dla Ciebie wciąż pozostanie
Tylko Ciebie będę wielbił

Oh, wciąż Cię kocham
Oh, wciąż Cię kocham
Oh, wciąż Cię kocham
Oh, wciąż Cię kocham
Tak, Panie
Oh, wciąż Cię kocham
Oh, wciąż Cię kocham

Kiedykolwiek będę śpiewał tylko Ciebie będę wielbił
Chwalę mojego Pana, tylko jemu będę służył
Dla świata będzie znikać
Moja piosenka pozostaje dla Ciebie
Kiedykolwiek będę śpiewał tylko Ciebie będę wielbił
Chwalę mojego Pana, tylko jemu będę służył
Dla świata będzie znikać
Moja piosenka dla Ciebie wciąż pozostanie
Tylko Ciebie będę wielbił
Tylko Ciebie będę wielbił
Och…
Tylko Ciebie będę wielbił
Tylko Ciebie będę wielbił

Karnawał mamy, czas na coś w odpowiednich klimatach :smiley:

Dziś urodziny mojego ulubieńca :slight_smile:

2 polubienia

posłuchajcie o czym śpiewa, jestem poruszony :nerd_face:

1 polubienie