Czego słuchamy

Właśnie, za pomocą Mabox’a, odzyskałam dane z mojego uszkodzonego dysku… a wśród nich, takie kwiatki: :smiley:

Bo informatycy, to wojownicy … Waglewski, Maleńczuk i Abradab we Wszyscy muzycy, to wojownicy:

Moja ostatnia fascynacja. W październiku zobaczę ich na żywo :slight_smile:

1 polubienie

Zazdroszczę, na takie widowisko chętnie bym poszedł nawet jeśli nie przepadam za tłumami. Trzeba przyznać, że skandynawscy muzycy mają o wiele lepszy image od reszty świata.

@Tomek, być może Heilung jeszcze zawita do Polski. Bilety rozeszły się bardzo szybko, widać że mają u nas sporo fanów.

poza oryginałem jedna z lepszych wersji

Jeżeli mowa o skandynawskich wykonawcach, to nie można zapomnieć o Apocalyptica :

Path jest dla mnie szczególny, bo był pierwszym ich kawałkiem, jaki usłyszałem i zobaczyłem (oraz zachwyciłem się). Poza tym, świetna dynamiczna muza (ale nie masa chaotycznych i hałaśliwych dźwięków) i fantastyczny pomysł na teledysk (szczególnie podoba mi się jego graficzność, komix’owy charakter).

Nie ma nieba, jest tylko piekło.

Fajna muza i niezły teledysk. Parafrazując tytuł utworu: żaden dobry uczynek, nie może pozostać bez kary.

Edward Stachura, jego cała twórczość.

Mam na kasecie utwory w wykonaniu Stachury, niestety nie mogę ich odszukać w sieci.









1 polubienie

Free As A Bird, mój ulubiony kawałek (i teledysk) The Beatles :

1 polubienie

Powyższych kawałków nie znałem, ale Beatlesi to taki zespół, w którego twórczości każdy coś dla siebie znajdzie. To moje ulubione kawałki w ich wykonaniu:

Piosenki Beatlesów rewelacyjnie zostały wykorzystane w filmie Jestem Sam (gorąco polecam), mi najbardziej zapadła w pamięć Lucy In The Sky With Diamonds:

1 polubienie

No to jeszcze Eleanor Rigby :

Ostatni słucham czegoś takiego


a także

i utwór słuchany w VIRGIN RADIO FRANCE/Auvergne

Lenny Kravitz, Low - kawałek dobrej muzy i interesujący, minimalistyczny teledysk.



1 polubienie