Customs ROM, Lineage OS, Ubuntu Touch, TWRP

Ktoś się bawi w ROMy na androida?

Jeszcze nie, za parę tygodni może będę reanimował swojego staruszka – zależy od czasu i chęci. Tylko wpierw muszę skombinować nową słuchawkę :stuck_out_tongue: Póki co w temacie mogę polecić Fora XDA.

Miałem ostatnio UT na Xiaomi Redmi Note 7, ale jak dla mnie mało “używalne”
Daj znać jak pójdzie reanimacja.

Swego czasu flashowałem Huawei Mate 10 lite, a notorycznie, Samsungi :smiley: Choć tych nowych modeli za bardzo sensu nie ma modyfikować.

Właśnie mam zapasowy Huawei Mate 10 lite. W wolnej chwili coś pomyślę. Jakieś sugestie?

Przy flashowaniu twrp w fastboot trza dać komendę w adb nazwa pliku (bez końcówki), nazwa pliku.img (z końcówką powtórzyć) Co do romów, to są dwa, które testowałem, ale to bym musiał poszukać na ACPL, gdzie dość znośnie to opisałem, ale teraz nie pamiętam ich nazwy :smiley: troszku czasu temu to było, a teraz mateusz leży uceglony :smiley: DC Phoenix jakoś sobie nie poradził, a więcej kasy na kredyty nie chciało mi się wydawać.
A propos, bootloader masz odblokowany? Ja zaraz po zakupie wysłałem prośbę na stronie i przysłali kod :wink: Dziś już troszku lipa, bez phoenixa nie da rady.
Ten rom używałem: [ROM][MorfuZ V3.6][GT]EMUI 8.0 Kangvip Mate 10 Lite by Catuva21 | XDA Forums

Dziękuję za sugestie. Bootloadera mam niestety jeszcze nie odblokowanego, więc to będzie pierwszy krok. Wcześniej działałem na Xiaomi Redmi Note 7 a tam łatwo było odblokować. Muszę poszukać jak odblokować w Huawei. Co do ROM-ów to myślę raczej o Lineage Os lub Graphene Os ale nie wiem, czy pójdzie.

Lineage w porównaniu do nakładek Samsunga, Huawei, to kastrat zwyczajny. Oficjalnie więc, BL nie odblokujesz już. HW przestało rozdawać kody do odblokowania, więc pozostaje za kasę DC Phoenix.
Tu podobno można jeszcze za ok 25 zł uzyskać kod, ale czy to działa, nie wiem.
Home - SICKW.COM IMEI CHECK SERVICE Żadne polecane Kingoroot etc, oprócz tego, że infekują komputer, nie wykonają unlock’a, także unikaj tego cholerstwa.

1 polubienie

Ja flashowałem przez adb na Manjaro Motorolę G7 Power na LineageOS i jestem bardzo zadowolony. Jedyny problem jaki miałem, to po pierwszym uruchomieniu (i po każdej aktualizacji), ekran gubił kolory i wyglądało jakby używał tylko 8 kolorów, ale wystarczyło w ustawieniach ekranu włączyć dowolny tryb kolorów (naturalne, nasycone itd) i problem znikał. Do kolejnej aktualizacji…Jednak jeśli dzięki takiemu jednorazowemu zabiegowi mam być wolny od googla, to nie narzekam. Używam na telefonie repo FDroid, a jak potrzebuje czegoś z googlowskiego to instaluje apkę AuroraStore która pozwala mi pobierać pliki z googleplay bez konieczności logowania na konto google. Występowały czasem drobne bugi po niektórych aktualizacjach (np.aparat nie był w stanie zapisywać zdjęć na karcie sd), ale najnowsza wersja 18.1 jest bardzo dopracowana względem 17.1, której używałem wcześniej i tu nie ma tego typu problemów.
Co do Kingoroot to nie działa na nowszych telefonach, ja kiedyś wgrałem go na starego lolipowa i zadziałał. Mogłem usunąć szmelc od googla, ale niestety nie cały. Co do Lineage, to najlepiej sprawdź czy Twój telefon jest obsługiwany:

https://download.lineageos.org/

1 polubienie

Z motką tak, mogę się zgodzić, albowiem też jest oparta o czystego androida, więc LOS może tylko ją wzbogadzić. Co do usług googla: odwieczna przepychanka, wzorem userów M$ a Linucha, która zresztą też traci na znaczeniu. Absolutnie na pewno, pozbyte są wszelkich usług Google, nowsze telefony HW. Umówmy się: Na Lineage Os, też musisz się logować… więc cały jakby sens, szlag trafia na starcie systemu :smiley: Szkoda pary.

To zależy, czy korzystasz z apek od googla. Ja używam zamienników - np. zamiast map Osm’and, Generalnie wszystko idzie znaleźć, nawet youtube ma zamiennika o nazwie Skytube (też oczywiście nie wymaga logowania).

Wygląda na to, że zostanie android na tym Huawei, skoro nie ma już pewności aby odblokować bootloadera. Zrobię taki pseudo AOSP, tylko tyle że nie założę tam konta Google, a apki wygram przez Fdroid czy APK mirror. Jest pełno fajnych zamienników: Alternatives to Google Products (Complete List for 2021)