Conky się zepsuł ;-;

Hej, tak jak w temacie. Zainstalowałem sobie conky manager, ale kiedy chcę wybrać jakąś skórkę, to okazuje się że się posypały:

reinstalowałem, nie pomogło. nie wiecie co jest nie tak? jak mam to naprawić? ;-;

z conky manager nigdy nie korzystałem ale u mnie conky działa znakomicie co widać na moim GitHub

a mogę podejrzewać że motywy mogą być na starszą wersję i dlatego twierdzisz że coś się posypało :wink:

Ja również nie używam conky-manager-a, tutaj krok po kroku opisałem jak to zrobić https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,3357.msg19165.html#msg19165

Ps. Na screenie widać jakby brakowało odpowiednich font-ów, najprościej otwórz ten config conky przy pomocy jakiegoś edytora tekstowego, i sprawdź jaki tam jest font, i doinstaluj.

Ja niby używam już conky, napisany przez niejakiego NeonCipher, który ma własny kanał na yt i robi poradniki. Więc działa, tylko myslałem żeby sobie zmienić skina na jakiś inny, może są jakieś ciekawsze.

Więc chyba faktycznie to ta aplikacja conky manager jest zapsuta, bądź za stara, a nie jest AUR, jest z oficjalnego repozytorium. No cóż, trudno

To już raczej same conky jest zrypane, zaczęło się od wersji 1.11.4 a teraz w wersji 1.11.5 też nie jest lepiej, głównie mi chodzi o informację o zużyciu RAM-u. Dlatego ja mam zainstalowaną wersję 1.11.3 conky-lua z AUR.

EDIT.
Jeszcze dobrze działa conky-nvidia w wersji 1.11.5-3 z repa archlinuxcn

… albo zmień na któryś z już zainstalowanych.


@Adziu1996 nie wyciągaj pochopnych wniosków. To, że skin do programu ma jakieś problemy, nie znaczy, że zepsuty jest manager tych skin’ów lub źle działa sam program. Równie dobrze (a nawet przede wszystkim) coś nie tak może być z samym skin’em.
Sprawdź czy standardowe style prezentują się prawidłowo. Jeżeli tak, to zajrzyj do tego, z którym masz problem (tak jak radzi @robson75) i sprawdź font. Jeżeli w ogóle problem leży w czcionce, bo nie wyjaśniłeś tego, tylko domyślamy się.

Uwagi natury formalnej :

  • tytuł wpisu jest nieprecyzyjny, wręcz wprowadza w błąd. Nie wiadomo skąd biorą się problemy, a Ty już zdecydowałeś, że to wina Conky, które ‘zepsuło się’. Bardziej starannie wybieraj tytuły.
  • dopiero @robson75 zwrócił moją uwagę na fonty. Wcześniej nie zauważyłem tego na upszczonym szczegółami obrazku. Opis problemu powinien zawierać wszystkie istotne elementy, a ilustracja ilustracją być powinna, co najwyżej uzupełniać opis. Z opisu nie wynika co konkretnie posypało się - zapewne interpretacja @robson75 jest właściwa, ale nie zmienia, to postaci rzeczy, że jest koniecznym domysłem, bo opis jest niekompletny.

@Adziu1996
Tu masz więcej config-ów conky Configs · brndnmtthws/conky Wiki · GitHub