Conky - nakładanie się liter

Zainstalowałem conky ale pojawia się coś takiego. Literki się pojawiają jedna na drugiej. Jak to poprawić?

Conky ma plik konfiguracyjny jeśli dobrze pamiętam, ale może o tym w innym temacie? :slight_smile:

Najprościej jest wejść do configu danego motywu i sprawdzić jakiego fontu on używa, i doinstalować.

To wygląda na jakiś problem z odświeżaniem. Dasz radę udostępnić te configi do Conky?

Używa fontu ubuntu i jest zainstalowany. Jeśli chodzi o odświeżanie to nie wiedzę tam jakiegoś polecenia do odświerzania. tutaj plik conky_seamod.
Sciągnąłem też inny theams i wrzuciłem do .conky ale go nie widzi jak uruchomię. Może coś robię źle, ale zrobiłem tak jak było napisane na stonie z której pobierałem.

Conky pod Plasmą prawie zawsze ma jakieś problemy – w zasadzie tylko nieliczne configi działają i wyglądają bez zarzutu. Moim zdaniem lepiej zdać się na jakiś plasmoid.

Dopatrzyłem się jednego w Twoim configu conky, musisz go edytować w tym miejscu
xftfont caviar dreams:size=10
zmień na
xftfont Ubuntu:size=10

kolejna sprawa to config conky jest sprzed wersji 1.10 i czasami stare configi tak się zachowują na nowym conky

kolejna sprawa Conky Manager czasami ( przynajmniej u mnie robił więcej złego niż dobrego )
dlatego szybko wyleciał i problemu ustały…

testowo może spróbować mojego configu który mam z github:

jak zadziała to możesz porównać co u ciebie jest nie tak…


a jeszcze jedno conky powinien być pod ikonami na pulpicie a nie na nich…

Również nie używam conky managera, i opisałem krok po kroku jak go uruchomić Jak skonfigurować conky?