Compton nie uruchamia się przy autostarcie

Witam.
Mam problem z comptonem. Mianowicie nie uruchamia się przy autostarcie, niezależnie, w którym miejscu znajduje się wpis do autostartu (sleep 1s && compton --config ~/.config/compton.conf --shadow-exclude 'n:a:Conky' -CGb) &.
Korzystanie z obmenu -> Ustawienia -> Kompozytor -> Włącz Kompozytor nie przynosi efektu, a po wpisaniu polecenia mabox-compositor --start, daje następujący błąd:

compton doesn't accept positional arguments..

Zaś ręczne wpisanie w terminal sleep 1s && compton --config ~/.config/compton.conf --shadow-exclude 'n:a:Conky' -CGb & go uruchamia.

Pytanie brzmi, czy to wina comptona czy jednak ustawień autostartu, wszystkie pozostałe programy w autostarcie (~/.config/openbox/autostart) są uruchamiane poprawnie.

Edit.
Zauważyłem że compton włącza się zaraz przy starcie, ale wyłącza się po chwili, ułamki sekund.
Restart, również go wyłącza.

ostatnio była aktualizacja compton ( na Arch ) ale u mnie nic się nie zmieniło nadal działa poprawnie :wink:

tak wygląda start w autostart.sh:

compton -b --config $HOME/.config/bspwm/compton.conf &

a tak sam compton.conf

backend = "xrender";
glx-copy-from-front = false;
glx-swap-method = "undefined";
shadow = false;
no-dnd-shadow = true;
no-dock-shadow = true;
clear-shadow = true;
shadow-radius = 7;
shadow-offset-x = -7;
shadow-offset-y = -7;
shadow-exclude = [ "name = 'Notification'", "class_g = 'Conky'", "_GTK_FRAME_EXTENTS@:c", "class_g = 'i3-frame'", "_NET_WM_STATE@:32a *= '_NET_WM_STATE_HIDDEN'", "_NET_WM_STATE@:32a *= '_NET_WM_STATE_STICKY'", "window_type *= 'normal' && ! name ~= ''", "!I3_FLOATING_WINDOW@:c" ];
xinerama-shadow-crop = true;
shadow-ignore-shaped = true;
alpha-step = 0.06;
blur-background-fixed = false;
blur-background-exclude = [ "window_type = 'dock'", "class_g = 'Peek'", "window_type = 'desktop'", "window_type = 'tooltip'", "_GTK_FRAME_EXTENTS@:c" ];
opacity-rule = [ "80:class_g = 'Termite' && !_NET_WM_STATE@:32a", "0:_NET_WM_STATE@[0]:32a = '_NET_WM_STATE_HIDDEN'", "0:_NET_WM_STATE@[1]:32a = '_NET_WM_STATE_HIDDEN'", "0:_NET_WM_STATE@[2]:32a = '_NET_WM_STATE_HIDDEN'", "0:_NET_WM_STATE@[3]:32a = '_NET_WM_STATE_HIDDEN'", "0:_NET_WM_STATE@[4]:32a = '_NET_WM_STATE_HIDDEN'", "90:_NET_WM_STATE@[0]:32a = '_NET_WM_STATE_STICKY'", "90:_NET_WM_STATE@[1]:32a = '_NET_WM_STATE_STICKY'", "90:_NET_WM_STATE@[2]:32a = '_NET_WM_STATE_STICKY'", "90:_NET_WM_STATE@[3]:32a = '_NET_WM_STATE_STICKY'", "90:_NET_WM_STATE@[4]:32a = '_NET_WM_STATE_STICKY'" ];
fade-exclude = [ ];
mark-wmwin-focused = true;
mark-ovredir-focused = true;
use-ewmh-active-win = false;
detect-rounded-corners = true;
detect-client-opacity = true;
refresh-rate = 0;
vsync = "none";
dbe = false;
paint-on-overlay = false;
sw-opti = false;
unredir-if-possible = false;
detect-transient = true;
detect-client-leader = true;
invert-color-include = [ ];
wintypes : 
{
  tooltip : 
  {
    fade = true;
    shadow = false;
    opacity = 1.0;
    focus = true;
  };
};

a sleep 1s mam tylko w dwóch skryptach ( co odpala drugi monitor i tapetę na pulpitach )

może coś się w configu nie zgodnego wkradło przez przypadek :wink:

Ja dodaje do programów startowych wpis /bin/compton -b, i normalnie się uruchamia.

Screenshot_20190405_133752

Ale w obecnej chwili compton-a mam wyłączonego, gdyż używam compiz, i compton jest nie potrzebny.

Mniej więcej problem obszedłem, lecz nie jest to poprawne rozwiązanie.
W autostarcie zmieniłem z jednej sekundy (1s) na trzy (3s), co spowodowało że system startuje bez comptona i czeka na jego załadowanie.
Możliwe że w aktualizacji compton ma teraz “inny sposób uruchamiania”, podczas startu robi tzw. reload z automatu, co za tym idzie, jeśli występuje niespójność w skrypcie mabox-compositor względem comptona, on się wyłączał.

wszelkiego typu protezy w gui rozwalają tylko config działa on ale nie tak jak byśmy chcieli
przerabiałem to nie raz ( za mało ustawień w gui względem ręcznego edytowania i ustawień )