Co możecie mi polecić?

@azja, każda propozycja jest przeze mnie mile widziana :slight_smile:

@ewa → zgłoś problem z certyfikatem do @napcok .

Możesz również skorzystać ze strony:

1 polubienie

Ups, przegapiłem odnowienie certyfikatu… :frowning: Ale już jest ok :slight_smile:

Co do Maboxa - jest dość specyficzny - w sumie pokonfigurowany Openbox z dodatkami, w kształcie bardzo zbliżonym do tego co używam na co dzień, choć starałem się, żeby był jak najbardziej przystępny i nadający się do użytku również dla innych osób.
Ale generalnie to zalecałbym pobawienie się pod VirtualBoxem.

1 polubienie

widziałam :slight_smile:
A mogę go sobie wypalić na płycie CD?

Kto Ci zabroni :wink:
A tak serio, to jak najbardziej, tylko na DVD rzecz jasna, bo ma 1,5 GB objętości.

Mam już Mabox’a na DVD. Jest ładny, intuicyjny, delikatny, elegancki, funkcjonalny itp.
Szkoda, że nie ma (albo ja nie znalazłam) opóźnienia w wykonywaniu zrzutu ekranu:

1 polubienie

W menu nie ma, ale można łatwo dodać :wink:
spróbuj z terminala (opóźnienie 5 lub 10 sekund):
mb-scrot -5
lub
mb-scrot -10

@napcok, jakoś dałam radę :wink:

ale i bez tego jest super.

1 polubienie

Jeszcze takie coś sobie znalazłam (właściwie samo mi wpadło w oczy):

Niesamowicie leciutkie, przyjemne i również polskie :slightly_smiling_face:

1 polubienie

antiX - czyli szybki, lekki i łatwy debian.
https://antixlinux.com/

1 polubienie

Ciekawa propozycja. I dość popularna (50 miejsce na DistroWatch, a wśród polskich linuxów 2) Z wyglądu i częściowo z założeń przypomina Maboxa (ale z JVM zamiast Openboxa). Jak ktoś chce wiedzieć więcej to może sobie przeczytać recenzję na DistroWatch :wink:

to już wiem dlaczego mi się spodobał :smiley:

Skoro AntiX Ci się podoba, to rzuć okiem na jego młodszego brata - MX Linux, który cieszy się ostatnio dużą popularnością i nawet miał czelność :wink: przeskoczyć Manjaro w rankingu na DistroWatch .

@majo, dzięki za propozycję :slight_smile:
Dla mnie najważniejszy jest mój subiektywny ranking, w którym prym wiedzie Mabox i Manjaro (w tej kolejności). Inne dystrybucje tylko sprawdzam z ciekawości.
Swoją drogą, dziwią mnie narzekania na moich ulubieńców, ja nie mam z nimi żadych problemów.

Bo zapewne stosujesz się do zapisów w instrukcji obsługi. To zwiększa szanse na bezawaryjne działanie :slight_smile:
4MLinux używałem incydentalnie i było OK, z mojego punktu widzenia.

Aktualnie stabilny i łatwy w obsłudze Kubuntu 18.04 LTS