Co ludzie mówią o Manjaro

Panowie i Panie używam Manjaro od 2 lat na dziesięcioletnim dziadku laptopie i nie miałem żadnych problemów, obecnie zainstalowałem ArchLinux i jestem happy. Czytajcie i jeszcze raz czytajcie, pozdro :wink:

może nie stricte o Manjaro ale jest wymienione dlaczego…

W serwisie distrowatch na pierwszym miejscu króluje MX Linux, distro oparte na debianie testing. Tutaj porównanie ze slanta:

https://www.slant.co/versus/2706/22501/~manjaro-linux_vs_mx-linux

Na steamowych wykresach po wybraniu opcji linux only manjaro na drugim miejscu
https://store.steampowered.com/hwsurvey?platform=linux
Czyli wychodzi że popularny w tym segmencie .

Generalnie popularny w zastosowaniach desktop’owych. Przynajmniej, jeżeli chodzi o różnego rodzaju zestawienia, bo nie wiem jak, to wygląda w realnych liczbach bezwzględnych.

Ciekawie jednak jest obserwować rozwój jakiegoś pomysłu - w tym przypadku, od powstania (wtedy jeszcze nie używałem Manjaro - przypadkowo na nie trafiłem, w trakcie poszukiwań interesujących systemów) do teraz, gdy dystrybucja jest używana przez sporą ilość użytkowników i przez wielu komentowana, a niektórzy wróżą jej świetlaną przyszłość.

Tu masz rację , jak 3 lata temu próbowałem pierwszy raz manjaro to była bieda .Aktualnie nie potrzebuję już windowsa , choć i tak jeszcze mnajaro “podpinane” jest pod Archa .

I niech ta ‘podpinka’ pozostanie. Należy trzymać się dobrego i dołożyć do tego własną wartość dodaną. Moim zdaniem, samodzielność na siłę, to jogging po zamarźniętym stawie, na przedwiośniu.

Używajmy, propagujmy, przyczyniajmy się do rozwoju i … obserwujmy.

Manjaro ma nowego użytkownika :upside_down_face:

Ciekawego na jak długo :smiley: Bo facet chyba dość często zmienia distra, choć nie wykluczone, że osiądzie na dłużej.

akurat przykład Świat Linuxa to zły przykład jak ja bym miał tak zmieniać distra to po 2 razach by mi się znudziło… ale co się nie robi dla istnienia kanału i większych zasięgów…

to już bardziej można przytoczyć tu ZMASLO który montuje teraz na:

Bo ja wiem, każdy używa w taki sposób, w jaki chce i wtedy kiedy chce i mówią o tym na swój sposób i nic nam do tego. Powiem tak, żyje się znacznie zdrowiej i przyjemniej jeśli nie skupia się nadmiernych wysiłków na dociekaniu, dlaczego ktoś robi tak, a nie inaczej – może dla kanału, a może nie. Po prostu tak robi i już :stuck_out_tongue:

To, co się tutaj liczy to to, że obaj korzystają z Manjaro i o tym mówią :wink:

Skubaniec z tego Manjaro :crazy_face:

3 polubienia

No tak, wszystko zgadza się. Połowa technologicznych problemów ludzkości wynika ze złej jakości, połowa z niechęci do czytania i stosowania się do zapisów w instrukcji obsługi. Pierwszy czynnik w Manjaro jest marginalny (możemy zastanawiać się nad tym, czy poszczególne rozwiązania, są optymalne lub odpowiadają tym lub owym, ale chyba nikomu tutaj nie przyjdzie do głowy werbalizacja podejrzeń o niską jakość), więc większość problemów bierze się z ‘wtórnego analfabetyzmu’, będącego emanacją uczucia obrzydzenia, jakie ludzie odczuwają, na samą myśl o przeczytaniu manual’a lub zadania pytania - przecież wszystko wiedzą i to lepiej.

Czytajmy, uczmy się i wykopujmy same pozytywne znaleziska.

2 polubienia

Kilka artykułów nt. Manjaro lub o nie zahaczających:

https://9to5linux.com (Linux news, reviews, tutorials, and more)

Manjaro ARM na Malince:

Granie na Linuksie na przykładzie Manjaro (kolega ma na kanale również kilka innych filmów, które zahaczają o Manjaro):

1 polubienie

Obszerny poradnik jak zainstalować Linuxa na przykładzie Manjaro. Ogólnie godny polecenia, choć z paroma rzeczami bym się nie zgodził, parę uzupełnił, część wywalił i trochę dopisał od siebie (czyli wychodzi na to, że w ogóle się nie zgadzam :stuck_out_tongue:)

1 polubienie