Co czytamy (strony www)

Wczoraj zaciekawiła mnie strona o Słowianach. Autor w formie blogu przedstawia wiele ciekawych informacji często nieznanych i przemilczanych w oficjalnych naukach.
Mitologia Słowian – Boginie i Bogowie Słowiańscy – Cywilizacja Słowiańska
Myślę, że warto poczytać

EDIT: Jako, że mieszkałem (dawniej) i urodziłem się na terenach Polski - tam szkoły ukończyłem, drzewo posadziłem i syna … Ciekawią mnie (czasem) opowieści o Lechitach i Słowianach.

2 polubienia

Ja czytam i mogę polecić:

  1. Kwantowo – jeden z nielicznych blogów naukowych, głównie o fizyce
  2. Mitologia współczesna – blog o pseudonauce
  3. ChangeMaker – blog poświęcony szeroko pojętemu rozwojowi osobistemu

Zakazana Archeologia lub niewygodne fakty ukrywane i przemilczane przez tzw. « właściwą ścieżkę wiedzy »
https://innemedium.pl/wiadomosc/tajemnica-tablic-z-le-glozel-ktora-wstrzasnela-archeologami

1 polubienie

Zajrzałem do sieci i znalazłem

EDIT: Nie jestem ani historykiem, ani też znawcą map historycznych. Ale historia ma wiele przekłamań.
Na przykładzie Francji. Joanna D’Arc (francuska święta) istniała,

Czytaj Dalej ...

ale jej historia jako patronki narodu powstała w okresie I-szej wojny światowej - aby podnieść morale francuzów. Oglądałem tutaj (we Francji) program dokumentalny na RCM Decouverte gdzie historia była przedstawiona inaczej (i była zacierana). Nie była dziewicą orleańską - miała męża i dzieci. Podobnie jest z historią ziem Polskich -jest zniekształcana.
Teraz fragment zalinkowanego artykułu. Nasi mądrzy historycy interpretują to następująco:
„Polski nie było, była dzicz, lasy i niedźwiedzie polarne, no przy granicy z Rzymem może była jakaś prymitywna cywilizacja”.
A może jednak to nie tak było? Przecież te WSZYSTKIE mapy powstały na podstawie kronik rzymskich, frankońskich, angielskich czy niemieckich! Po kiego grzyba pisać to o jakichś ludach na Syberii, których nikt na oczy nie widział. Idąc tym tokiem rozumowania, należy przyjąć, że cały świat był wyludniony, tylko dookoła zachodniej Europy byli jacyś ludzie. Każdy przecież pisał o sobie i o najbliższych sąsiadach, których znał i z którymi handlował.
Masowe wymazywanie polskiej historii miało miejsce dopiero pod zaborami. Do tego czasu każdy Polak wiedział, że jest Lechitą, Sarmatą, potomkiem bogów czy Panem (do dziś tytułujemy się per Pan, Pani, a zbiór Polaków nazywamy „państwem”) i wszystkie polskie kroniki to potwierdzają. W zasadzie to nie tylko polskie, bo zachodnie również.

Kolego, a kiedy Francuzi na terenie kraju zaczęli mówić mniej więcej tym samym językiem ?
Pozdrawiam.

… dokładnie to trudno powiedzieć, jako że i w chwili obecnej na terenie Francji obowiązuje mnóstwo dialektów. Francuski język (Langue Française) - ten uczony w szkołach i obowiązujący w telewizji francuskiej to tylko DIALEKT PARYSKI. Również w niektórych regionach Francji w szkołach jest język/dialekt nauczany.
tutaj O dialektach obowiązujących na terenie Francji
… no i mapka dialektów we Francji (obecnie używanych).
Języki i dialekty we Francji
EDIT: Ja mieszkam w Auvergne-Rhône-Alpes (czyt. Owernia-Ron-Alp) gdzie obowiązuje Francuski Paryski oraz dialekty burboński i auvernijski. Dodatkowo kilka dialektów jest zupełnie innych od francuskiego.

Czytaj Dalej ...

To bretoński z rodziny języków celtyckich, kataloński (podobny do hiszpańskiego), baskijski i korsykański (mieszanka francusko-włoskiego-maltańskiego). Zapewne jest jeszcze wiele innych o których nic nie wiem.
Teraz kilka flag inności narodowych - narodów dumnych ze swojej niefrancuskiej inności.

Flagi (drapeau)

  • Bertania Drapeau de la Bretagne

  • Korsyka Drapeau corse

  • Katalonia Drapeau Catalan

  • Kraj Basków Drapeau Basque

Dzisiaj znalazłem ciekawe artykuły dotyczące Polski, Europy i Świata.

Amerykanie sprzedali już setki F-35: kupcami są Japonia, Australia, Polska, Wielka Brytania i Singapur.

Czytaj Dalej ...

Do tej chwili dostarczono im 490 samolotów, lecz wszystkie wymagają skomplikowanej modernizacji, by mogły funkcjonować na poziomie podstawowym.
… Część tych pieniędzy zwrócą polscy podatnicy, gdyż rząd polski na wezwanie Amerykanów właśnie zakupił 32 takie maszyny … Eksperci zwracają również uwagę, że istnieją pewne problemy z wykorzystaniem myśliwców. Zgodnie z opracowaniem model myśliwca F-35B powinien przeprowadzać pionowy start i lądowanie. Jednak w amerykańskich dokumentach znajduje się informacja o tym, że cztery już zakupione myśliwce są zbyt ciężkie, aby bezpiecznie wykonywać takie manewry.
… Ekspert wojskowy Andriej Frołow nazwał amerykański myśliwiec F-35 Lightning II piątego pokolenia „iPhonem” w porównaniu z rosyjskim Su-57.
Specjalista uważa F-35 za bardziej „cyfrowy”, co czyni go mało odpornym. Jego zdaniem amerykański myśliwiec, analogicznie do smartfona, może okazać się bezużyteczną zabawką lub kupą drogiego żelaza bez „stałego łączenia się z Apple Store i regularnymi aktualizacjami”.

Odkąd w 2004 r. Polska przystąpiła do Unii Europejskiej (a w 2007 r. zaczęła należeć do strefy Schengen), zdążyliśmy się już przyzwyczaić do swobodnego przekraczania granic państw naszego kontynentu.

Czytaj Dalej ...

W tym granic Wielkiej Brytanii, która dla wielu Polaków stała się wręcz drugim domem. Podróżowanie do tego kraju prawdopodobnie jednak już wkrótce przestanie być tak łatwe. Być może pojawią się wizy – jak do USA. Tak wizy do USA nadal istnieją, bo nie możemy jak np. Francuzi swobodnie tam pojechać. To jest ruch bezwizowy -chcemy-jedziemy-lecimy.

Szybki wyciąg:

DistroWatch - informacje nt. różnych dystrybucji (głównie Linux i BSD).
F-Droid - wolne (free) oprogramowanie na Android’a.
Linuxiarze - informacje, porady, download … ze świata linux’owego.
Przystajnik - blog linux’owy, z wydzielonymi działami medialnymi.
Tux Blog - blogi różne, nt. Linux’a.
Tux News - agregator news’ów linux’owych, plus prace własne.
IP blog - ‘blog o prawie własności intelektualnej i nowych technologii’.
Lege artis - ‘prawie wszystko, co chcieliście wiedzieć o prawie - i nie tylko’.
Tomasz Palak - ‘nie tylko prawo’, choć głównie.
UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Kultura u Podstaw - praca organiczna na ugorze kultury.
Cybsecurity - Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń.
NF.sec - strona poświęcona bezpieczeństwu informatycznemu.
Niebezpiecznik - ‘o bezpieczeństwie i nie…’
Panoptykon - Fundacja Panoptykon.
Sekurak - bezpieczeństwo IT.
Zaufana Trzecia Strona - j.w.
pavbaranov Arch - przeważa Arch i KDE, ale nie tylko.
Outrides - takie różne, ciekawe.

3 polubienia

Jako iż niewielu z nas wie o tym, że „Brytyjskie imperium wyrządziło więcej szkód niż naziści” to warto moim skromnym zdaniem poczytać sobie “Imperialny Holokaust”
Trzeba pamiętać że na ideach rasistowskich wywodzących się właśnie z Imperium Brytyjskiego powstały obozy nazistowskie, gdyż oparte były o tę samą logikę.
Wojny burskie to jedna z tych kart brytyjskiej historii, która przynosi dumnej nacji najwięcej wstydu. Takich kart jest jednak więcej – wymienić można choćby wielki głód, który zabił 3 mln mieszkańców Bengalu i do złudzenia przypomina to, co Rosja Radziecka zrobiła na Ukrainie.
https://wolnemedia.net/brytyjskie-obozy-koncentracyjne/
i jeszcze jeden artykuł
https://wolnemedia.net/george-monbiot-brytyjski-holokaust/

Cześć, znalazłem stronkę z której dowiedziałem się że jeszcze tylko 2-4 lata trzeba się męczyć, jusz blisko :nerd_face:

Kilka przykładów ze stajni Stack Exchange:

All Sites - Stack Exchange — pełna lista stron Stack Exchange Network


Super UserQ&A for computer enthusiasts and power users
Ask UbuntuQ&A for Ubuntu users and developers
Unix & LinuxQ&A for users of Linux, FreeBSD and other Unix-like operating systems
Database AdministratorsQ&A for database professionals who wish to improve their database skills and learn from others in the community
Android EnthusiastsQ&A for enthusiasts and power users of the Android operating system
BicyclesQ&A for people who build and repair bicycles, people who train cycling, or commute on bicycles
LifehacksQ&A for people looking to bypass life’s everyday problems with simple tricks
Home ImprovementQ&A for contractors and serious DIYers

Ostatnio zaglądam na
Globalna Świadomość
a także warto (moim zdaniem oczywiście - bo każdy człowiek to inna świadomość)
Aktualności WingMakers

Jak interesują Cię takie tematy to mam tutaj filmik o odkryciach archeologicznych Klausa Dona:

NIX NOTES — ciekawe miejsce, do którego dotarłem, w pogoni za rozwiązaniem pewnego problemu. Rozwiązanie znalazłem (a w każdym razie tak mi się wydaje, bo jeszcze go nie zaimplementowałem), ale przy okazji, trafiłem również na sporą ilość ciekawych tematów, które będę systematycznie explorował. Tym bardziej, że większość z nich dotyczy bezpośrednio Manjaro / Arch.

Materiały, są autorstwa Frede H (fhdk).

4 polubienia

GeekOrganic – ciekawy blog poświęcony głównie Linuxowi (przede wszystkim ubuntowate, jednak część można również odnieść do Manjaro) oraz prywatności i bezpieczeństwu w sieci, jednak zakres tematów jest dość szeroki – ostatnio sporo było o graniu pod pingwinkiem.

3 polubienia

Average Linux User - fajny blog (autor prowadzi też kanał na YT o tej samej nazwie) poświęcony szeroko pojętej tematyce linuxowej: recenzje dystrybucji, poradniki etc.

2 polubienia

Nie o stronę chodzi, tylko o konkretny wpis na blogu marcinw2. Podsumowanie, nie bardzo grzeszące optymizmem, ale pasujące do mojego spojrzenia na ten mijający rok - długo jeszcze będę na niego warczał:

1 polubienie
1 polubienie

Pojawiają się czasem, na Forum, problemy z UEFI i dual-boot’em z Windows’ami. Poniższy artykuł w miarę dobrze i prosto wyjaśnia o co chodzi z tym całym UEFI/GPT - z punktu widzenia Windows’ów, ale generalnie rzecz biorąc, informacje mają charakter uniwersalny. Nie jest, to text wyczerpujący temat, raczej rozbudowane hasło encyklopedyczne, ale może być przydatne dla tych, którzy nie wiedzą co jest grane: