ClipGrab - lokalizacja tymczasowych plików?

Gdzie ClipGrab przechowuje tymczasowe pliki aktualnie pobieranego filmu?

Z tego co pamiętam to w domyślnych ustawieniach jest ustawiona lokalizacja Pulpit.
A jeżeli Ci chodzi o katalog gdzie są przechowywane ustawienia, to znajduję się
w config/Philipp Schmieder

Piszesz zapewne o lokalizacji pobierania (zapisanej w: Ustawienia > Ścieżka docelowa).
Tu faktycznie, docelowo plik jest faktycznie zapisywany. Jednak dopiero po ściągnięciu całego pliku. A w międzyczasie, np. duży plik 5GB, chyba powinien być gdzieś zapisany? I tego szukam.

Lub w .local/share/Philipp Schmieder

Tam też szukałem. Żadnych śladów.
W sieci znalazłem kilkukrotnie zadawane to pytanie, jednak nigdzie nie było na nie odpowiedzi.

Być może że w tmp.

W /tmp też nic nie ma.
W żadnym powszechnie stosowanym katalogu, nic nie widać. Ciekawy przypadek.

Sprawdź ilość wolnego miejsca na partycji/partycjach przed uruchomieniem programu, w trakcie download’u i po nim. Dowiesz się dzięki temu, czy program alokuje od razu całą potrzebną powierzchnię dysku, czy zajmuje ją stopniowo, w miarę ściągania.

Ta informacja może pomóc w dalszych poszukiwaniach.

W dostępnych katalogach nie ma żadnych różnic.
Jedyne, do czego nie mam dostępu, to poniższe katalogi (w komunikatach błędu).

sudo du -d 1 -BM --threshold=1M / >all1Mtest
du: nie ma dostępu do '/proc/6738/task/6738/fd/4': Nie ma takiego pliku ani katalogu
du: nie ma dostępu do '/proc/6738/task/6738/fdinfo/4': Nie ma takiego pliku ani katalogu
du: nie ma dostępu do '/proc/6738/fd/3': Nie ma takiego pliku ani katalogu
du: nie ma dostępu do '/proc/6738/fdinfo/3': Nie ma takiego pliku ani katalogu
du: nie ma dostępu do '/run/user/1000/gvfs': Brak dostępu

A tak w ogóle to po co Ci ta informacja o lokalizacji tymczasowych plików?

Chcę podglądnąć i sprawdzić, czy sciąga się właściwy plik (rozdzielczość, kodeki itp.), aby ew. przerwać pobieranie, jeśli się okaże, że to nie ten plik.

W tych folderach nic nie będzie, bo to nie są fizyczne katalogi, tylko ‘wirtualne’ tworzone przez system. A tak w ogóle, to nie o to mi chodziło na tym etapie, tylko o sprawdzenie na której partycji program zapisuje i czy zajmuje miejsce na bieżąco, czy od razu cały rozmiar pliku.

W momencie rozpoczęcia pobierania, program nic nie zapisuje w katalogu docelowym.
Dopiero po ściągnięciu całości, plik jest widoczny w katalogu docelowym.

Trudno napisać maila do twórców aplikacji? :>

Contact the ClipGrab support

If you have a question concerning ClipGrab, we would be happy to help you!
Just send us an email to support@clipgrab.org and we will get back to you as soon as possible.

:wink: Nikt bardziej dokładnie ci nie odpowie na twoje wątpliwości :wink:

Nadal, jak widzę, nie jestem rozumiany. Ja myślę wolno. Jeszcze nie doszedłem do poziomu konkretnego katalogu. Na początek, chciałbym wiedzieć na jakiej partycji plik jest zapisywany i czy od razu zajmuje objętość o rozmiarze pliku, czy stopniowo, w miarę pobierania.

Nie wiesz w jakim katalogu program pisze. Sprawdziłeś prawdopodobne miejsce i nic. Jak chcesz znaleźć rozwiązanie - ruchem konika szachowego czy przy pomocy bębna maszyny losującej? Proponuję Ci czytanie książki od początku (tak jest dłużej, ale łatwiej i korzyści większe), a Ty upierasz się, aby ją czytać od końca.

Wróć do mojego pierwszego wpisu.


EDIT-20190818-1704 …

Gotowa odpowiedź jest szybka, miła i przyjemna, ale nie nauczy Cię rozwiązywania problemów.

Odpowiedziałem Ci już (choć może pominąłem kwestię partycji, więc uzupełnię).
W programie jest opcja, aby zdefiniować katalog docelowy (który - wiadomo - znajduje się w konkretnej partycji :slight_smile: ).
W momencie rozpoczęcia pobierania, program nic nie zapisuje w katalogu docelowym (ani w tej, ani innej partycji).
Dopiero po ściągnięciu całości, plik - od razu w całości - jest widoczny w katalogu docelowym.

Może tu znajdziesz odpowiedź:
https://clipgrab.uservoice.com/forums/37083-clipgrab/suggestions/3265409-modify-tmp-folder-for-downloads

Nie używam ClipGrab tylko 4KVideodownloader i podczas pobierania w docelowym katalogu jest to

I nie sądzę żeby Ci to coś powiedziało o rozdzielczości pobieranego filmu.

Zrobiłem, co mogłem. Poddaję się.

@Baks
Być może podany prze Ciebie link, to dobry trop, jednak nie widzę u siebie zmiennej systemowej TMPDIR (czy podobnej), o której tam piszą.

@robson75
W większości przypadków (może poza torrentami), po pobraniu pierwszych ok 2 MB filmu, można go uruchomić np. w SMPlayer czy VLC i zobaczyć, jaka jest jego rozdzielczość, kodeki czy wizualnie ocenić jakość.

@FadeMind
Chyba masz rację. Pozostaje mi napisać do supportu.