Clementine, a działanie Spotify

Witam. Kochani, konfigurował ktoś sobie aplikację Spotify, poprzez odtwarzacz Clementine? Nie jestem w stanie pobrać wtyczki w programie. Dostaję info po próbie pobrania: invalid: blob. Jestem tu całkowicie nowy po przesiadce z win7. Próbowałem instalację Spotify poprzez SNAP. Po zainstalowaniu, praktycznie nie reagował na jakiekolwiek polecenia. Chciałbym sobie to skonfigurować w Clementine. Miał ktoś podobny problem? A może znacie jakiś ‘player’, który bez problemu odtwarza muzykę z konta Spotify. Z góry dziękuję za jakiekolwiek info w tej sprawie i pozdrawiam! G.

Spotify w Clementine u ciebie nie instaluje się prawdopodobnie dlatego, że nie masz zainstalowanych wymaganych zależności do obsługi Spotify. Te znajdują się w AUR, więc jeśli nie masz go włączonego (możesz to zrobić w ustawieniach Pamaca) to nie zainstalujesz ich. Jest też możliwość, że twoje Clementine próbuje wykorzystać libspotify które niestety już nie działa – alternatywą jest zainstalowanie librespot lub tizonia, oba do znalezienia w AUR. Możesz też zainstalować samą aplikację spotify z AUR, może ta będzie działać (gdyby jednak pojawił się przy instalacji problem z kluczem GPG to wklej w konsoli polecenie curl -sS https://download.spotify.com/debian/pubkey.gpg | gpg --import -).

1 polubienie

Tomku, dziękuję Ci bardzo za wsparcie. Spróbuję się pobawić. Może nic nie popsuję :sweat_smile: jakbym utknął to jeszcze tu zajrzę. Dziękuję. Pozdrawiam. Grzegorz.

Clementine nie jest juz od bardzo dawna rozwijane. Jest fork Strawberry, ale niestety zauważyłem, że nie ma wsparcia dla “recursive folders”. Wyobraź sobie taką sytuację:
Masz wszystkie albumy jednego artysty każdy w innym folderze z nazwą albumu. Wrzucasz je zatem do jednego folderu z nazwą artysty (logiczne nie?). Niestety Strawberry nie przeszukuje tych podfolderów i nie widać ich w głównym oknie. Ciekawe czy Clementine też ma takie problemy, bo skoro fork ma to pewnie i Clementine też miał. Nie polecam więc oprogramowania, które ma takie błędy i nie jest już wspierane ani rozwijane.

@jaroman Clementine obecnie jest dość intensywnie rozwijane, najnowsze wydanie pochodzi z wczoraj. Chociaż faktem jest, że była przerwa w rozwoju od 2016 do stycznia 2020 roku. W repozytoriach Manjaro jest oczywiście dostępna któraś z nowszych wersji z ostatnich tygodni.

Nie wiedziałem, ale czy jest to rozwijanie oprogramowania czy tylko przepisanie starego kodu na nowe Qt?

Wystarczy spojrzeć na listę zmian, póki co dominują poprawki tłumaczeń i istniejących błędów, więc tak, jest to rozwijane oprogramowanie. Poza tym przepisanie na nowe QT to też jest rozwijanie oprogramowania, daje to przecież bazę do dalszego rozwoju i dodania nowych funkcji.

gstreamer and sql fixes. Good.

And here’s Strawberry:

Now which one has fewer serious errors. Clementine or Strawberry?

Nie bardzo rozumiem skąd to porównanie, oba programy są rozwijane i mają swoje, typowe dla siebie błędy. I w obu przypadkach deweloperzy starają się je naprawić. Jeśli chcesz o tym dyskutować, to załóż osobny wątek, bo z tego zrobi się dość mocny offtopic.