Brother dcp-l2520DW problem z Manjaro?

Wcześniej wszystko działało xD
Obecnie mam coś takiego
manjaro usługa drukowania jest niedostępna błędny deskryptor pliku

szczerze nawet nie wiem jak się za to zabrać jedyne co się zmieniło to sieć bo mam w końcu światłowód ale nic więcej. Wcześniej instalowałem manjaro pokazywałem mu drukarkę i śmigało nie wiem co mu się pozmieniało :open_mouth:
Na Windzie (ten sam komp tez problem :S

Obsługa drukarki, to kwestia sterowników i porównywanie z innym systemem nie ma sensu. Skąd instalowałeś i jak nazywa się pakiet odpowiedzialny za obsługę Twojego Brother’a?

Nie instalowałem nigdy żadnego pakietu :open_mouth:

Nie widzę niczego do Brother’a w systemowych repozytoriach. Za to w AUR jest brother-dcpl2520dw. Jeżeli masz go zainstalowanego, to:

  • sam się w Twoim systemie nie znalazł, tylko z powodu Twoich działań;
  • przeinstaluj przebuduj go;
  • zrestartuj system;
  • sprawdź, czy pomogło;
  • jeżeli nie pomogło, to nie dziwię się, bo data brother-dcpl2520dw jest dość archaiczna: 2016-12-05.

Wiem ze w aur jest próbowałem doinstalować ale nic to nie dało.

Możesz poszukać na oficjalnym forum - jest kilka problemów dotyczących Brother’a:

Ale zanim tam zajrzysz, to:

  • manjaro-printer masz zainstalowany? Zapewne tak, ale pytam, na wszelki wypadek;
  • problem pojawił się w ostatnim czasie - wcześniej wszystko działało, prawda? W ostatnim czasie była aktualizacja CUPS wymagająca ręcznej interwencji. Zajrzyj tutaj; wykonaj komendy; zrestartuj system; daj znać jak poszło.

Tak mam w wersji 20200215-5

Nie usuwałem więc powinienem mieć zarz wpiszę komendy zobaczymy

    [fisqs@Acer ~]$ sudo systemctl disable --now org.cups.cupsd.socket && sudo systemctl disable --now org.cups.cupsd.service && sudo systemctl disable --now org.cups.cupsd.
Removed /etc/systemd/system/sockets.target.wants/org.cups.cupsd.socket.
Failed to stop org.cups.cupsd.socket: Unit org.cups.cupsd.socket not loaded.
[fisqs@Acer ~]$ sudo systemctl enable --now cups.socket && sudo systemctl enable --now cups.
Created symlink /etc/systemd/system/sockets.target.wants/cups.socket → /usr/lib/systemd/system/cups.socket.
Failed to enable unit: Unit file cups..service does not exist.
[fisqs@Acer ~]$ sudo systemctl status cups.service && sudo systemctl status cups.socket
● cups.service - CUPS Scheduler
     Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/cups.service; disabled; vendor preset: disabled)
     Active: inactive (dead)
TriggeredBy: ● cups.socket
       Docs: man:cupsd(8)

wspomogłem się się jeszcze 3 komendami niżej i teraz drukarkę widzi stery jej wybrałem i niby ok.
Ale jak chcę coś wydrukować 1 stronę to zachowuje się tak jak by nie mogła odebrać pliku i przemiela puste kartki w nieskończoność ;S
Tak restartowałem system

Coś zeście @Fiszek nakombinowali. Kopiuj/wklej jest banalną czynnością, ale wymaga uwagi. Dla ułatwienia naszej trudnej egzystencji, pole z kodem ma - w prawym górnym narożniku - przycisk do kopiowania całaj zawartości pola.

Zrobiłeś:

sudo systemctl enable --now cups.socket
sudo systemctl enable --now cups.

Powinieneś zrobić:

sudo systemctl enable --now cups.socket
sudo systemctl enable --now cups.path

Widzisz różnicę?
Wykonaj raz jeszcze komendę:

$ sudo systemctl enable --now cups.path

po czym sprawdź (w osobnych komendach) statusy:

$ sudo systemctl status cups.service
$ sudo systemctl status cups.socket
$ sudo systemctl status cups.path

i wrzuć je do wątku.

[fisqs@Acer ~]$ sudo systemctl enable --now cups.socket
[fisqs@Acer ~]$ sudo systemctl enable --now cups.path
Created symlink /etc/systemd/system/multi-user.target.wants/cups.path → /usr/lib/systemd/system/cups.path.
[fisqs@Acer ~]$ $ sudo systemctl status cups.service
bash: $: nie znaleziono polecenia
[fisqs@Acer ~]$ sudo systemctl status cups.service  
● cups.service - CUPS Scheduler
     Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/cups.service; disabled; vendor preset: disabled)
     Active: active (running) since Wed 2020-12-30 17:36:15 CET; 18h ago
TriggeredBy: ● cups.path
             ● cups.socket
       Docs: man:cupsd(8)
   Main PID: 1465 (cupsd)
     Status: "Scheduler is running..."
      Tasks: 1 (limit: 9379)
     Memory: 3.4M
     CGroup: /system.slice/cups.service
             └─1465 /usr/bin/cupsd -l

gru 30 17:36:15 Acer systemd[1]: Starting CUPS Scheduler...
gru 30 17:36:15 Acer systemd[1]: Started CUPS Scheduler.
[fisqs@Acer ~]$ sudo systemctl status cups.socket
● cups.socket - CUPS Scheduler
     Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/cups.socket; enabled; vendor preset: disabled)
     Active: active (running) since Wed 2020-12-30 17:36:00 CET; 18h ago
   Triggers: ● cups.service
     Listen: /run/cups/cups.sock (Stream)
      Tasks: 0 (limit: 9379)
     Memory: 0B
     CGroup: /system.slice/cups.socket

gru 30 17:36:00 Acer systemd[1]: Listening on CUPS Scheduler.
[fisqs@Acer ~]$ sudo systemctl status cups.path
● cups.path - CUPS Scheduler
     Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/cups.path; enabled; vendor preset: disabled)
     Active: active (running) since Thu 2020-12-31 12:22:46 CET; 48s ago
   Triggers: ● cups.service

gru 31 12:22:46 Acer systemd[1]: Started CUPS Scheduler.

Wygląda na to, że CUPS jest teraz OK. A jak drukarka?

Przejrzyj listę i sprawdź czy Twoja drukarka nie wymaga któregoś ze sterowników Brother
Dodatkowo to co podał kolega @azja odnośnie cups, następnie postępuj zgodnie z wiki

Póki co trzeba zamknąć wyjechałem do pracy więc nie mam drukarki przy sobie.
Nie mniej jednak robiąc co kazaliście drukarka dalej drukowała tylko białe kartki :S

Drukuje białe kartki …

  • drukuje biały text na białym tle. Mało prawdopodobne, ale trzeba sprawdzić i wykluczyć;
  • czy to drukarka atramentowa? Jeżeli tak, to może brakować atramentu (lub wkład jest uszkodzony / zabrudzony). Trzeba wziąć pod uwagę, że czarny drukuje czernie, a kolorowy może drukować kolory, szarości i czernie;
  • wykonywałeś test drukarki, z panelu? Jeżeli urządzenie ma taką funkcjonalność, to będzie opisana w manualu. Można w ten sposób dowiedzieć się, czy problem leży po stronie oprogramowania czy sprzętu.

Panie @azja drukarka działa dobrze na windowsie z innych urządzeniach w domu normalnie drukuje

Jest jeszcze opcja skorzystania z instalatora producenta (pierwszy plik na liście) – z tego co widzę jest to po prostu spakowany skrypt Bash, więc wystarczy go rozpakować, nadać prawa wykonywania i odpalić w konsoli.

Ryzykowne, bo wprowadza pliki do systemu, poza wiedzą Pacman’a. Może coś nadpisać, mogą pojawić się, w przyszłości, konflikty. Jeżeli już stosować takie rozwiązania, to ze świadomością potencjalnych problemów i po przeanalizowaniu skryptu.