Brak polskich znakow przy wypelnianiu formularza pdf. Nie moge zainstalowac pakietow jezykowych

W jednym z pierwszych postów @Tomek napisał, że działa ładnie pod FF więc nie bardzo rozumiem po co to kopanie się z koniem.
Ja zrobiłem wszystko w operze i też ładnie działa.

Wszedłem przez link podany w poście @ygdy i zapisałem plik:

potem otworzyłem pobrany plik w operze:

następnie wypełniłem i wydrukowałem do pdf

a na końcu otworzyłem zwykłym programem do pdf

1 polubienie

Tak, wiem, ale to nie rozwiazuje problemu. To co ty zaprezentowales to po prostu omijanie problemu. Ale mimo wszystko, dzieki tobie juz wiem w czym tkwil. W przegladarce. Pobralem Opere, wypelnilem dokument tam i pobralem tak jak to robilem w Firefoxie. Otworzylem w Okularze i wszystko sie zgadza. Sa polskie znaki. Widocznie jest jakis problem z plikiem pobieranym z Firefoxa. Dlaczego? Nie mam pojecia. Ale czuje sie juz ustatysfakcjonowany i mozna zakonczyc temat. No nic, dzieki! :smiley:

Bo jest problem i ludzie ciekawi świata spać nie mogą, bo sen im z powiek spędza brak odpowiedzi na pytanie dlaczego?


Heloł, zaraz! Po tym, co napisałeś, nie sposób nie zadać pytania o to, co naprawdę zrobiłeś:

  1. Otworzyłeś pdf’a w Firfefox’ie i z tego miejsca zapisałeś go na dysk?
  2. Zapisałeś go z PPM - Zapisz element docelowy jako … ?
  3. Inaczej. Jak?

Wchodze w link do pdf. Wypelniam go w przegladarce. Zapisuje za pomoca opcji ‘‘Pobierz’’. W Operze robie tak samo, ale za pomoca ‘‘Drukuj’’ → ‘‘Zapisz’’. Tak jak kolega pokazal. Po odpaleniu pliku pobranego z Firefoxa, usuwa polskie znaki. A po odpaleniu tego pobranego przez Opere, wszystko hula jak nalezy.

Czyli użyłeś pierwszej metody:

  • Otworzyłeś pdf’a w Firfefox’ie i z tego miejsca zapisałeś go na dysk.

Spróbuj z drugą:

  • Zapisz go z PPM - Zapisz element docelowy jako … ?

Bez otwierania pliku w Firefox’ie.

Dobra mam dosc. Juz wszystko mi sie myli. Nie ma takiej opcji, o ktorej piszesz. Tak, otworzylem w FF i z tego miejsca zapisywalem na dysk. :smiley:

Oczywiście, że jest. W swoim wpisie powyżej, podałeś link (-a?) do nieszczęsnego pliku. Kliknij na nim (na link’u) prawym przyciskiem myszy, wybiesz z menu Zapisz element docelowy jako … i zapisz pdf’a; po czym zrób z nim, to co masz do zrobienia i napisz jakie były efekty.


Nawiasem … chciałem go przed chwilą ściągnąć (PPM) i uMatrix nie pozwolił. Poszło poprzez kliknięcie lewym przyciskiem (przeglądarki konfiguruję w taki sposób, aby zapisywały pdf’y, a nie otwierały je). Również powodzeniem zakończyło się otwarcie pliku w przeglądarce (Firefox).

Plik ściągnięty z link’a i plik zapisany po otwarciu w przeglądarce, to dwa różne pliki! Zawartość (na oko) ta sama, właściwości takie same, ale rozmiar inny. Poza tym, dokument korzysta z fontów, które nie są w nim osadzone, więc jeżeli nie masz ich zainstalowanych, to stosowane, są zamienniki. Te fonty, to m.in. Arial i TimesNewRoman, czyli fonty windows’owe (jakże by inaczej).

No pobieram w ten sposob czysty pdf, a po wypelnieniu w Okularze i odznaczeniu opcji ‘‘pokaz formularze’’, co ladnie dopasowuje tekst do '‘kwadracikow’, polskie znaki znikaja.

No widocznie mam fonty, skoro jak robie to samo przez Opere to mam polskie znaki normalnie w formularzu. W Firefoxie jak zaczne wypelniac formularz to tez wszystko smiga. Problem zaczyna sie wtedy, gdy go pobiore przez Firefoxa. Wtedy polskie znaki w formularzu znikaja.

Mam taki sam efekt (znikania) w Evince. Draw pokazuje pola w innym miejscu, niż one rzeczywiście występują.

Co ciekawe, te znaki tam są, tylko nie wyświetlają się (za wyjątkiem ‘ó’, ale ono jest zawsze i wszędzie)! Trzeba sprawdzić, jak to wygląda w przypadku innych formularzy (koniecznie z innych źródeł).

Chodziło mi o to aby nie wylać dziecka z kąpielą i „przeoczyć” maturę :wink: próbując rozwiązać problem polskich literek w innych programach. Wypełnić prawidłowo ten nieszczęsny formularz, zapisać i wysłać gdzie trzeba. Teraz kiedy już się udało to można zająć się odpowiedzią na pytanie - dlaczego inne sposoby nie działają?
Jak uda mi się zdobyć jakąś widzę wnoszącą coś do sprawy to oczywiście się nią podzielę. Póki co brak pomysłów.

Początkowo chodziło o wypełnienie formularza, ale z czasem problem zaczął funkcjonować własnym życiem. Można by rozdzielić wątki, tyle że byłoby, to sztuczne - tym bardziej, że nie mamy rozwiązania, tylko obejście. Problem może wrócić w innym przypadku i obecne obejście może wtedy nie zadziałać, dlatego warto drążyć i szukać przyczyn.

1 polubienie