Brak mozliwosci zainstalowania Manjaro

Nie mogę zainstalować Manjaro. najnowsza wersja do śćiagneicia z oficjalnej strony., Wyskakuje mi błąd “Secure Boot Violation. Ivalid siganture detected. Check Secure Boot Policy in Setup”. Jak uruchamiam bootowanie z Windowsem to dziala. Moglem zainstalować Debiana 12. Wychodzi na to ze certyfikaty są niepodpisane czy w inny sposób nieuznawane. Czy jest jaks wersja która jest oficjalnie rozpoznawana?

Secure boot wyłączyłeś?

Próbowałem. Ale po restarcie pojawia się ten właśnie błąd i po wejściu do biosu znowu Seure Boot jest wałczony. Kupinem nowe MSI Katana i właściwie wydaje mi się ze coś nie tak z tym jest. :D. Bios aktualizowałem bo była nowsza wersja dostępna ale jest to samo. Debiana da się odpalić wiec możne i jest szansa na to żeby Manjaro tez się dało. Sprzęt ma już TPM 2.0

Manjaro i Secure Boot? – nie ma na to żadnej szansy out of box. Musisz wyłączyć Secure Boot albo nie zainstalujesz Manjaro.

Choć oczywiście możesz dodać własne klucze do ISO – jednak uprzedzam jest z tym sporo roboty i szczerze mówiąc raczej nie jest ona tego warta. Odsyłam tutaj Unified Extensible Firmware Interface/Secure Boot - ArchWiki

Do zweryfikowania i sprawdzenia

  • upewnij się, że zapisałeś ustawienia
  • sprawdź czy w innych miejscach w ustawieniach biosu nie masz innych ustawień odnoszących się do Secure Boot
  • włącz Legacy Bios – niektóre sprzęty mogą wymagać jego włączenia aby wyłączyć Secure Boot
1 polubienie

I o to będzie chodziło