Brak miniatur w oknie wyboru tła

Witam. Po wczorajszej reinstalacji manjaro cinnamon na wersję minimal w oknie wyboru tła nie widać miniaturek obrazków jakie znajdują się w wybranym katalogu. Tak jak na obrazku, ten sam katalog. W menadżerze miniaturki są i przez prawy klik mogę każdą ustawić jako tło pulpitu a po lewej w systemowym oknie ustawiania tła nie ma nic.

Ślepy strzał, ale może
https://wiki.archlinux.org/title/Cinnamon#cinnamon-settings:_No_module_named_Image

nie mam takiego folderu z taką zawartością jak tam opisane ale w konsoli po wejściu w ustawienia tła pulpitu pojawiają się komunikaty takie jak ten

Failed to convert /home/serwis/Obrazy/Tapety/tapeta-rzeka-w-parku-narodowym-torres-del-paine.jpg: module ‘PIL.Image’ has no attribute ‘ANTIALIAS’

i tak samo z kilkoma innymi obrazkami

to wygląda tak że chyba znowu jest okres przejściowy większego rozstroju systemu robionego przez programistów, nowe rzeczy nie do końca współgrają ze starymi i system się muli oraz coś źle działa, za jakiś czas znowu się to zejdzie i będzie śmigało, tak mi podpowiada intuicja. pozdrawiam

A no, developerzy Cinnamon nie nadążają albo przegapili zmianę.

Co ciekawe poprawka już wyszła i to dosłownie godzinę po wydaniu 5.8.4. Poczekaliby godzinę, dwie i nie byłoby tego problemu :stuck_out_tongue: A tak to albo trzeba czekać albo bawić się w budowanie cinnamon-git.

zaraz po instalacji wlazła mi aktualizacja na 1200mb potem na drugi dzień tak samo ale nic to nie zmieniło.

w trybie live działa

Jeszcze nie wyszedł Cinnamon 5.8.5 :slightly_smiling_face:
W live działa bo pewnie jest tam starsza wersja python-pillow