Brak KDE Daemon

Hej!

Jakiś czas temu na moim komputerze miałem Kubuntu. Było tam takie coś jak KDE Daemon (coś do robienia zaszyfrowanych archiwów z plikami). Dowiedziałem się, że jest to razem z KDE Plasma. Pobrałem Manjaro KDE i takiego czegoś nie widzę.

Moje pytanie jest takie - Czy da się to jakoś doinstalować?

Bez KDE Daemon Plasma by ci się nie uruchomiła, więc raczej nie o to chodzi :wink: Prawdopodobnie masz na myśli kgpg, który służy do szyfrowania. Nie wiem, jak jest w Kubuntu, ale w Manjaro ten program nie jest domyślnie instalowany.

Możliwe. Tego daemona wziąłem z tego, że okienko nazywało się “KDE Daemon”. :stuck_out_tongue:
Jak coś, to kgpg da się zainstalować?

Da się zainstalować, po prostu wyszukujesz w swoim managerze pakietów kgpg i instalujesz odpowiedni pakiet. Albo jak wolisz skorzystać z konsoli to:

sudo pacman -S kgpg

Ok, dzięki za pomoc. :slight_smile:

KGpg jest ok, ale mi chodziło bardziej o coś, co jest wbudowane w KDE. Dokładnie chodzi mi o coś jak w tym artykule https://www.addictivetips.com/ubuntu-linux-tips/create-encrypted-folders-on-kde-linux-desktop-with-vaults/attachment/vault-passwords/
Wyczytałem, że jest to wbudowane w KDE plasma.

Edit: Szperając znalazłem coś takiego (GitHub - KDE/plasma-vault: Plasma applet and services for creating encrypted vaults). Problem jest w tym, że nie wiem jak to zainstalować

Edit2: Udało się! Oczywiście głupi ja zapomniałem, że istnieje coś takiego jak wyszukiwarka pakietów (pakiet nazywa się plasma-vault). :stuck_out_tongue:

Uwaga natury ogólnej (nie bierz @milosz0542 tego do siebie), korzystając z okazji.

Nie ‘zapominajmy’ o tak fundamentalnych umiejętnościach, jak poszukiwanie potrzebnego nam oprogramowania w repozytoriach systemowych. Zdaję sobie sprawę, że żyjemy w czasach, w których ludzie oczekują, że cokolwiek zechcą, to musi dać się zrealizować w dwóch, trzech kliknięciach/pacnięciach, bo inaczej, to porażka i apka wylatuje; więc łatwiej jest napisać pytanie na Forum, niż użyć wzroku, ręki i moozgu. Nie przesadzajmy jednak, bo ludzie mogą poczuć się zmęczeni odpowiadaniem na pytanie ‘gdzie jest wyłącznik w moim łindołsie?’.

1 polubienie