BRAK DŻWIĘKU w KDE laptop hp omen rtx2060

Witam jestem nowy na manjaro i kde do tej pory używałem pop os na gnome , Mam laptopa z plusa HP omen 17cali nivida goforce rtx2060 6gb i intela i7-9750H
Z windowsa opis
Nvidia High Definiton Audio
Nvidia Virtual Audio Device( Wave Extensible WDM)
Realtek ® Audio
Technologiak intel smart sound
na każdym kde nie zależnie od wersji czy mx linux i iinne niedziała mi wogóle dżwięk , na karcie dżwiekowej innej dołączanej na usb działa , w alsamix wykazuje nivide a le nie działa a pulsaudio nic niema
na pop os działa ale chce się przesiąść na manjaro gdyż jest popularny i kde mi bardziej odpowieada ze względu na pulpit i jego możliwości
Dziękuje za odpowiedż i przepraszam za pismo

Na wersji live działa?
Warto zajrzeć do konfiguracji i sprawdzić, czy ustawione jest właściwe wyjście - na te dziurki, do których podpięte, są kable.

Dzięki ale mi chodzi o kartę w laptopie że nie działa na żadnym KDE a ta zewnętrzna działa podłączałem na póbę

Wpisz w konsoli alsamixer wciśnij F6 i zobacz czy jest widoczna Twoja karta. Pokaż również:

inxi -Axx 

Możesz również zainstalować pavucontrol i nim się pobawić.

OK, umknęło mi słowo laptop.


pavucontrol jest dość przyjazne dla użytkownika. Jeżeli nie jesteś pewien, czy masz pakiet zainstalowany, to spróbuj w terminalu:

$ pavucontrol

lub

$ pavucontrol-qt

Jeżeli nie masz, to dla ciebie odpowiednia będzie druga wersja (używasz KDE):

$ pamac install pavucontrol-qt

Audio:
Device-1: Intel Cannon Lake PCH cAVS vendor: Hewlett-Packard
driver: sof-audio-pci bus ID: 00:1f.3 chip ID: 8086:a348
Device-2: NVIDIA TU106 High Definition Audio vendor: Hewlett-Packard
driver: snd_hda_intel v: kernel bus ID: 01:00.1 chip ID: 10de:10f9
Sound Server: ALSA v: k5.8.11-1-MANJARO

Dzięki za pomoc ale narazie nic nie działa , w pavucontrol nie widzi karty

Nie można włączyć tylko jet wyłączone i nie ma innej opcji

A w urządzenia masz prawidłową kartę ustawioną?

u mnie nie ma możliwości przełączania bo tam gdzie pisze głośnik pisze u mnie głuche wyjście a urządzeń do nagrywania nie ma nic

A próbowałeś pulseaudio?

też ikona głośnika na wyłączony a w ustawieniach jest off lub cała lista tylko na hdmi . tak jakby karta wyłączona . sprawdzałem tez na kde mx linux tez nie ma dzwieku

@ArturK, w kwestii formalnej … nie pisz posta pod post’em. Jeżeli Twój jest ostatni, to edytuj go.

W manjaro xfce też nie mam dzwięku

Może problem leży w tym, że imię jego Omen?

A tak serio, @ArturK sprawdzałeś na forum.manjaro.org i generalnie w sieci, czy są doniesienia o problemach z dźwiękiem w tym modelu?