Boczny panel jak W Budgie

Czy istnieje plugin do xfce4, który dodaje boczny panel jak w Budgie, na którym wyświetlają się powiadomienia?

Nie widziałem i nie słyszałem o czymś takim. Ale możesz zainstalować sobie Manjaro z Budgie. :grinning:
Witaj na forum.

Witam :wink:

Dzięki, ale wybrałem XFCE bo najbardziej mi odpowiada. Brakuje mu co prawda paru rzeczy ale da się żyć. Jak się kiedyś będę nudził, to może napiszę sobie taki plugin :smiley:

A można gdzieś zobaczyć ten panel w Budgie z powiadomieniami na screenshocie?

https://www.devpy.me/budgie-desktop-solus-minimal-clean-desktop-environment/

Tu są wszystkie screenshoty.

1 polubienie

W uniwersum spod znaku myszy nie ma czegoś takiego. Musiałbyś szukać zewnętrznych programów, ewentualnie poszukaj czy ten panel powiadomień nie widnieje jako osobny komponent środowiska budgie, wtedy wystarczyłoby go zainstalować i jakoś zmusić XFCE do używania go. Ale to tylko moje domysły.

Dzięki za zainteresowanie. Niestety Raven to część Budgie Desktopa i nie da się zaimplementować w innym środowisku graficznym bez przepisywania kodu. Zacząłem robić przymiarki do napisania pluginu do xfce4, nie powinno to być skomplikowane. Raven jest napisany w vala, ja próbuje to ogarnąć w C. Nawet już jakieś pierwsze sukcesy mam. Niestety api xfce działa inaczej niż jest w dokumentaji i są małe schody. Ale to temat na inny wątek, bo w tej sprawie kontaktuje się z devami xfce :slight_smile:

1 polubienie