Blokada ekranu po wyjściu ze stanu uśpienia

Cześć Wam! Mabox po wyjściu z uśpienia, nie blokuje ekranu. Tu
image
jest jak trzeba. Zamknięcie pokrywy też nie powoduje blokady. Czego mi brakuje?

Mam to samo. Pisałem na forum Maboxa, ale niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi. Nie znalazłem też nic w internecie.
link

Sprawdźcie czy wam zadziała polecenie:

betterlockscreen --suspend
1 polubienie

Pięknie uśpiło i zablokowało ekran po wybudzeniu. Chociaż dla mnie bardziej przydatne by było tylko blokowanie ekranu po zamknięciu pokrywy.

[wiini2][~] 
==>> betterlockscreen --suspend
[B] Betterlockscreen
[*] Running prelock...
[*] Locking screen...
[*] Running postlock...

Byłoby to eleganckie, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to skonfigurować.
Używam lapka raz na 3 miesiące… i to bez power managera.

Cóż możesz szukać dalej rozwiązania albo wykorzystać to polecenie i jakoś z tym żyć :wink:
Pod Super + x jest ekran “wylogowywania” z możliwością łatwej edycji poleceń które odpala.
Czyli przed zamknięciem pokrywy: super +x, strzałka w dół i Enter.

1 polubienie

Żyję z tym od dawna i już się przyzwyczaiłem do skrótu win+l i zamknięcie pokrywy. :slight_smile:

2 polubienia

:wink:

2 polubienia

Spróbuj w pliku /etc/systemd/logind.conf odkomentować linijkę #HandleLidSwitch=suspend czyli (wyrzucić krzyżyk). Wtedy powinno być uśpienie po zamknięciu pokrywy. Ty zmień suspend na lock. Przeładuj sudo systemctl restart systemd-logind albo zrestartuj system. Nie wiem czy nie trzeba będzie zrobić to samo z HandleLidSwitchExternalPower musisz popróbować.

PS.

Pełny zestaw możliwych wartości dla HandleLidSwitch i HandleLidSwitchExternalPower jest:ignore, poweroff, reboot, halt, kexec, suspend, hibernate, hybrid-sleep, suspend-then-hibernate, i lock

1 polubienie

Dla mnie petarda, tym bardziej, że i nie widać dialogu do wpisania hasła :smiley: Dziękuję! @wiini Udało sie Tobie też w końcu otrzymać to co chciałeś?
PS: wciąż nie doceniam możliwości personalizacji systemu, a widać to błąd.

1 polubienie

U mnie tak to wygląda, a mimo to nic się nie dzieje (zamienię z ciekawości an lock i sprawdzę).
Edit - Po zmianie na lock bez zmian, czyli nic się nie dzieje,

[Login]
#NAutoVTs=6
#ReserveVT=6
#KillUserProcesses=no
#KillOnlyUsers=
#KillExcludeUsers=root
#InhibitDelayMaxSec=5
#HandlePowerKey=poweroff
#HandleSuspendKey=suspend
#HandleHibernateKey=hibernate
HandleLidSwitch=suspend
HandleLidSwitchExternalPower=suspend
HandleLidSwitchDocked=ignore
#PowerKeyIgnoreInhibited=no
#SuspendKeyIgnoreInhibited=no
#HibernateKeyIgnoreInhibited=no
#LidSwitchIgnoreInhibited=yes
#HoldoffTimeoutSec=30s
#IdleAction=ignore
#IdleActionSec=30min
#RuntimeDirectorySize=10%
#RemoveIPC=yes
#InhibitorsMax=8192
#SessionsMax=8192

Jak pisałem wcześniej przyzwyczaiłem się do skrótu win+l i zamknięcia pokrywy. :slight_smile:

1 polubienie

Jeszcze w temacie uśpienia. Zastanawiałem się długi dość czas, dlaczego w trakcie tego stanu, bateria w laptopie leci na łeb na szyję i nie daje rady dotrwać do rana. Ba nawet godziny nie trzyma. Generalnie to trup, ale przeważnie wytrzymuje w uśpieniu nawet dobę. Tlp i jego konfiguracja wedle zaleceń ArchWiki, załatwiło sprawę i teraz pięknie laptop uśpiony, wytrzymuje ile trzeba. Może warto by rozpatrzyć dodanie tlp do nowych wydań?