Błąd no irq handler for vector

Witam
mam ten sam problem po aktualizacji system nie odpala i pojawia się tylko no irg handler for vector i nic wiecej i nie wiem co robic

Gdy pojawi się menu GRUB-a wciśnij e (jeśli się nie pokazuje to przytrzymaj esc podczas uruchamiania systemu), przejddź na koniec linii zaczynającej się od linux i dopisz

pci=nomsi,noaer

Jak zadziała to wpisz to na stałe do pliku /etc/default/grub w linii GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT= oczywiście wewnątrz cudzysłowów. I po tym zaktualizuj GRUB w konsoli poleceniem sudo update-grub

Z innych uwag, nie podpinamy się pod inne wątki ze swoimi problemami, nawet jeśli nasz problem jest podobny, ale jednak trochę inny. Tutaj panuje zasada jeden wątek, jeden problem. Poza tym witamy w naszej społeczności :slight_smile:

Witam
Po zainstalowaniu aktualizacji system nie odpala i nie pomaga ctrl+alt+f2 ani pci=nomsi,noaer a chciałbym dostać się do systemu bo mam tam ważne zdjęcia :pensive:

@marekgosia2 nie robimy osobnych wątków jeśli to wciąż ten sam problem.

Jakieś dodatkowe informacje – bez tego nie będziemy w stanie nic zrobić?Pojawiają się jakieś komunikaty przy uruchamianiu systemu? GRUB działa? Skrót ctrl+alt+f2 i dalsze do f6 uruchomią ci sesję Linuxa w terminalu. Musisz się zalogować i zaktualizować system poleceniem sudo pacman -Syyu – u niektórych (i być może u ciebie, nie wiem, ale nie zaszkodzi spróbować) mógł wystąpić problem z mesą i powinno być rozwiązanie tego problemu.

Jednak jeśli nie obchodzi cię ratowanie systemu i chcesz się tylko dostać do swoich plików, to wystarczy uruchomić dowolne Live i skopiować interesujące cię pliki na pendrive czy inny dysk zewnętrzny.