Banner na Forum

Proponuję dyskusję na temat sensowności zamieszczania baneru na Forum.
O ile jest tam z reguły coś istotnego, to jednak zajmuje on, moim zdaniem, zbyt dużo miejsca.
Moja sugestia:

  • albo zrezygnować w ogóle z zamieszczania banerów a zamiast tego wyodrębnić dział Ogłoszenia (i wtedy aktualne istotne ogłoszenie będzie widoczne dla zainteresowanych)
  • albo znacznie zmniejszyć wysokość baneru - np. do dwóch linii tytuły ogłoszenia.

Jeśli Ci przeszkadza jest w prawym górnym rogu “X” do wyłączenia banera.

2 polubienia

Wyłączam “X”, a gdy po jakimś czasie ponownie wchodzę na stronę, znowu widzę baner, który zajmuje ponad 1/3 strony.

Początkowo baner przeszkadzał mi, na forum Manjaro, gdy przeszli na nowe oprogramowanie. Z czasem przywykłem i doceniłem go, bo spojrzałem na niego z punktu widzenia całego forum i wszystkich użytkowników. Gdyby jednak dało radę zmniejszyć rozmiar baneru, to nie będę płakał.

@majo to dziwne bo gdy ja kliknąłem na x to nie pokazuje mi się baner. Chyba, że nie zaznaczyłeś w swojej przeglądarce by logowała się automatycznie na stronę, wtedy będzie widoczny baner.

Zapewne @majo jest tak, że wracasz po jakimś czasie na stronę, ale jest już nowa sesja, dlatego strona ponownie pokazuje Ci baner.

u mnie jak wyłączę baner to znika na dobre o ile przeczytam temat czego się tyczy

i to nie tylko na tym forum ale na wszystkich na których jestem i stoją na silniku Discourse