Awaryjność kart dedykowanych (lata od 2015 w górę)

Sorry za OT ale nie mam z kim pogadać aby odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania. Od lat unikałem dedykowanych kart graficznych w laptopach bazując tylko na zintegrowanych Intelowskich (i dobrze na tym wychodziłem) a teraz przyszła pora na zastanowienie się nad czymś silniejszym od intela. Od razu powiem, nie gram w gry, zero gier. Interesuje mnie tylko i wyłącznie wydajność i płynność w filmach 4K (hevc265 w górę) na matrycach od FHD w górę.
Jeszcze dekadę temu - na rynku - głoooośno zawsze było na temat tego, jak sypią się słynne nVidie czy Radeony. Po uszy na rynku było płyt głównych z wygrzewanymi kostkami, chipami, po naprawach itp. itd. Unikałem problemów i na integrze osiadłem, dzisiaj to jednak trochę za mało.

Jak to jest z tymi kartami dzisiaj? Pytam szczerze, bo nie mam bladego pojęcia. Nie wymagam bajerów ale … te 2GB RAM własnej pamięci aby … to miało. Procesor? Szczerze mówiąc nie wiem…

Bardziej boję się ‘wysypki’, nabędę podzespoły, poskładam laptopa i mi się grafa wysypie (ja nie kupuję laptopów, składam je z części, wychodzi mi kilka razy taniej aniżeli całość od razu).

Bać się tych kart dalej czy … może już ‘wysyp’ nie jest aż tak mocny jak w latach 2010-2015?
Po mału szykuję się do poskładania jakiejś maszyny na przyszły rok, dopiero zacząłem rozglądać sie za bebechami. Ma być coś na DDR4 już, tylko i wyłącznie bez lutowanych kostek, to coś ma mieć Intela od 7gen.w górę bez literki U, matrycę do 14" w 2K, obecność M.2 NVME 2280 i obsługiwać od 32GB RAM w górę. No jest tego trochę na rynku ale praktycznie wszystko ma dedykowaną grafę a ja ich boję się jak Donald powrotu nad Wisłę :smiley: Trochę ciężko bo potrzebuję braku BootSecure i sterów pod Win8.1 i bezproblemowego działania pod Archem.

Przychodząc na to forum, zdziwiły mnie pustki. Teraz już rozumiem…
linux.pl
linuxiarze.pl
manjaro.pl
i jeszcze kilka innych = ta sama parafia

Gdy tylko poczujecie ‘mogących,chcących,lepszych,gadających’… od razu zaczyna się to samo. Wszystkie podobne miejsca w Polsce… charakteryzuje to samo, czyli nawiedzona administracja. Wszystko Wam nie pasuje…
To efekt władzy?
Ludzie za granicą mają rację, dopuść polaczków do dyrektorowania a interes roz…dolą.
Wszystkie tego typu miejsca w PL świecą pustkami…
Czyńcie swoje dalej zatem…
beze mnie …
Możecie mnie zbanować, to mój ostatni wpis.
Jak widać, własnego zdania mieć nie wolno i to k… ma być równouprawnienie, za czym Wy zatem piszczycie na tych strajkach na ulicach, w chwili w której w internecie mordy na wzajem sobie zamykacie???

Polecam zarejestrować się na forach Arch/Manjaro choćby u Ruskich, doświadczycie wtedy czegoś, czego sami nie znacie. Tam latami można rozmawiać z kulturką na każdy temat, pora zatem stajnie zmienić.
Od tej pory, mój cel noworoczny = nigdy w życiu już nie udzielić się w jakimkolwiek miejscu w internecie, w którym adres kończy się na .pl
Koniec…
Arogancja, kopanie, wyśmiewanie…
a w p… w Wami…

Do niczego nie nadajecie się, lamusy…
Ani do wspólnych projektów, wspólnej pracy, projektowania, programowania, nauki, nawet do rozmowy na każdy temat…
Przegrywasz Azja z własnym ego, wiesz?
Przegrywasz także choćby z klubami na fejsie, tam postów mnogo, ludzi w w… a tu?
Czyń tak zatem dalej i wciskaj sobie kit bez końca, kit mówiący że adminujesz jakieś działające forum, tymczasem to zdychająca padaczka.
Zastanowiłeś się choć raz, że … 2,3,4,5 pseudo spamerów to żarcie dla forum?

Gdy istniałem u konkurencji, w czasie pół roku przybyło im około 600>800 postów na dobę. Gdy odszedłem z tego samego powodu, po kolejnym pół roku (gdy wykasowałem swoje wpisy zastępując każdy znakami xxxxxx) … ruch na forum zmalał do może 5 postów na dobę.
Czyń zatem swoją powinność… paranoiku!
Nikogo nigdy nie zbluzgałem…
Nie tworzę politycznych wątków…
Nie wtrącam śmieci nie na temat (informatyki/elektroniki/systemów)…
i jeszcze źle…

Zamieść zatem na pierwszej stronie banner z logo “mordy w kubeł, ciszaaa”
Nie widzisz?
Tu wchodzi się raz i znika…

Widzisz, ja uzyskałem pomoc na tym Forum. Zaglądam tu kilka razy dziennie, jak coś wiem, to też pomogę. Nie bardzo rozumiem powodów Twojej wściekłości i zawodu, które aż biją z Twoich postów. Zadaj konkretne pytanie, staraj się również odpowiadać na pytania pomocnicze a jak ktoś będzie wiedział jak Ci pomóc to to zrobi. Jeśli panuje cisza przez jakiś czas, tzn że na ten moment nikt nie zna rozwiązania i pewnie tez mu się nie chce szukać w necie odpowiedzi, bo przecież sam możesz to zrobić. Ja mam tak, że owszem, poguglam, jak sam mam mniej więcej pojecie w czym rzecz. Jak temat jest dla mnie nieistotny albo zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi to nie będę nic pisał żeby tylko napisać ani też szukał na silę rozwiązania problemu, który mnie nie dotyczy w najmniejszym stopniu ani z którym nigdy nie miałem do czynienia. Chyba, że mnie szczególnie zaciekawi albo gdzieś kiedyś się natknąłem przypadkiem na podobny problem.
A teraz merytorycznie - ja mam już ponad rok Della 7450 z Intel HD 5500 oraz Nvidią 840M 2 GB VRAM. Zarówno pod Manjaro jak i Win 7 i 10 nie zauważam problemów. A jest to laptop poleasingowy, który pewnie przez 2 lata był używany. I sam nigdy nie słyszałem ani nie czytałem o masowo sypiących się dGPU w laptopach.

@piimaa

Piszę tylko dlatego, że zostałem bezpośrednio wywołany:

nie odpowiadam na Twój wpis, bo nie mam na ten temat nic do powiedzenia. Inni zapewne również, skoro nadal po kilkunastu godzinach cisza.

@piimaa skąd u ciebie taka wściekłość? Domyślam się, że chodzi o tę uwagę oraz wrzucenie do śmietnika tego i tamtego wątku. Cóż, piszesz w niejasny sposób i nie wiadomo, o co ci chodzi – tak postawionej kwestii nie da się dobrze przedyskutować ani odpowiedzieć na zawarte pytania. Ponadto tej dyskusji, ani żadnego twojego postu, nikt nie zablokował, więc twoja wściekłość jest tym bardziej niezrozumiała.

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: vpsadmin - hosting Discourse