Arch Linux + czyste środowisko gnome

Witam

Jako,że to mój pierwszy post chciałbym też się przywitać :smiley: Więc Czołem wszystkim i wracamy do “tematu”

Zaczynam z grubej rury swoją przygodę z arch linuxem czyli = nie czytałem o nim jeszcze,nie robiłem virtuala bo mi lapek nie pozwala na postawienie czegokolwiek za pomocą vboxa lub vmware

Nie wiem nawet jak mam szukać tutków co i jak w kierunku instalacji archa w mbr + czystego środowiska gnome bez jakichkolwiek softów do muzy itp. Po prostu środowisko i pakiety potrzebne do uruchomienia tworu :smiley:
Jeśli kogoś wkurzyłem to niech chociaż przy niedzieli sie powstrzyma :smiley: Za co będę wdzięczny :slight_smile:

Najlepszym przewodnikiem instalacji będzie angielska Arch Wiki (polskiej unikaj, ma przestarzałe informacje), tam też znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do zainstalowania i uruchomienia Gnome. Ogólnie Arch Wiki powinno być w twoim przypadku pierwszym miejscem, w którym szukasz informacji i rozwiązań problemów.

Jeszcze w ramach uzupełnienia – Arch od niedawna do swoich obrazów dołącza prosty instalator. Tak więc masz wybór, instalować zgodnie z wymienionym wyżej poradnikiem albo skorzystać z archinstall.

Dość chaotyczny ten tutek na głównej stronie archa : D
Cóż,na własną rękę poszukam ale dziękuje za linki oczywiście :slight_smile:

Myślę, że to najlepsze miejsce na takie pytania
https://forum.archlinux.org.pl

@ziomek1993 :

  1. Wspomniany adres https://forum.archlinux.org.pl/ jest jak najbardziej właściwym miejscem do zadawania pytań nt. Arch’a, ale nie zawieraj w jednym zdaniu (a nawet w jednym poście) pytania o to, w jaki sposób zainstalować i informacji, że nic na ten temat nie wiesz - Arch kieruje się zasadą: najpierw wiedza, potem działanie.

  2. Jednak https://wiki.archlinux.org/, to - niezależnie od Twoich ocen estetycznych - bazowy adres arch’owy i kopalnia wiedzy na temat tej dystrybucji i pochodnych. Polecam zaprzyjaźnić się z nim.

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: vpsadmin - hosting Discourse