Aktualizacje w manjaro

elo, ostatnimi czasy manjaro przystopowalo z aktualizacjami…dziwi mnie to, poniewaz wczesniej raz na tydzien aktualizowalo mi sie jajko i pobieralem jakies 300-500MB aktualizacji. W ostatnim miesiacu, aktualizuje sie jedynie firefox oraz niektore motywy gtk i ikon. czyzby nadszedl jakis kryzys w ekipie manjaro ?

Panie, gdzie tu kryzys :smiley:

To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia taka przerwa. I jak zwykle pewnie wynika z tego, że któreś pakiety są zabugowane (strzelam, że KDE), więc wstrzymują się, aż wszystko zostanie naprawione. W końcu wydanie stabilne zobowiązuje, tutaj wszyscy oczekują stabilności, a nie błędów. Póki co wypuszczają tylko łatki bezpieczeństwa. Jeśli pragniesz częstszych aktualizacji i innych wrażeń w postaci czasem licznych błędów to zainteresuj się gałęzią testing lub unstable – tam cały czas coś się dzieje.

1 polubienie

dzieki, uspokoiles mnie :slight_smile:

I jeszcze należy dodać kluczowe hasło: “wakacje”.
Dajmy trochę odsapnąć developerom :wink:

Nie wiem dokładnie jak to zrobiono, ale właśnie zainstalowałem na czysto Manjaro. Wchodzę w terminal, a tutaj domyślnym shellem zsh. Potwierdzacie taką zmianę?

A z którym środowiskiem graficznym? O ile dobrze pamiętam, od wersji 20 Manjaro Gnome przeniosło się na zsh, a pozostałe wciąż siedzą na bashu.

Dokładnie, używam wersji z Gnome. Niespodziewana, ale bardzo dobra zmiana

Teraz znów prawie miesiąc przerwy już i dodatkowo oficjalne forum leży. :face_with_raised_eyebrow:

Ano, oficjalne forum leży – mają jakieś problemy techniczne. Póki co sytuację najlepiej śledzić na Twitterze.