Aktualizacja manjaro gnome

Witam wszystkich. Po aktualizacji manjaro gnome zmienił się język polski systemu na angielski,
Przestał działać terminal. Po ponownym restarcie system pyta się o zmianę nazw katalogów na angielską. Czy można to jakoś naprawić.
Pozdrawiam wszystkich.

Jak najbardziej da się to naprawić, w skrócie:

  • otwórz plik /etc/locale.gen
  • odkomentuj polską lokalizację i angielską jako zapasową jeśli są zakomentowane
  • zapisz plik
  • wykonaj polecenie locale-gen

Więcej informacji i dodatkowa lektura:

A nie jest tak, że jeżeli system będzie miał problem z polską lokalizacją i nie mając innych na liście, to - z urzędu - posłuży się angielską, jako natywną?

Dziwne, bo aktualizację robiłem już ponad 10 razy i teraz po aktualizacji tak się stało. Nawet wziąłem na wirtualny zainstalowałem manjaro gnome zrobiłem aktualizację i to samo :smiley:

tak jest, ja mam tylko pl_PL.UTF-8 UTF-8 i tak jak coś jest nie spolszczone to jest po angielsku…

@pasta20
może tak być że w /etc/locale.conf masz angielski zamiast polskiego, czasami takie przypadki się zdarzają…

Wszystko działa, zrobiłem jak Tomek napisał :slight_smile: najciekawsze ,że żaden język nie był odznaczony hee. No i terminale też zaczął śmigać :slight_smile: mimo ,że zmuszony byłem zainstalować inny.