Akregator - ciemny motyw

Cześć,

Jakieś pomysły jak zmienić tło w aplikacji Akergator na ciemne? Manjaro openbox oczywiście.
Nie widzę takich opcji w ustawieniach Akregatora i Manjaro Settings. Nie znalazłem, też żadnego info w sieci, jeżeli chodzi o openboxa.

Chodzi o tło z wiadomościami czy o cały interfejs Akregatora?
Jeśli dekoracje okna i wystrój programu jest w porządku, a chodzi tylko o tło części z wiadomościami (jak na obrazku) to wygląda na to, że Akregator tak po prostu działa, tutaj trochę więcej, z dość karkołomną propozycją obejścia problemu → 383404 – The content pane does not respect the Breeze dark theme

Z ciekawości, dlaczego lekki menedżer okien Openbox + taka kobyła Akregator? Nieco zaskakujący zestaw.

Jeżeli chcesz mieć ciemny motyw w aplikacjach Qt5, to musisz doinstalować qt5ct.

Jeśli cały motyw nie jest ciemny - taki jak w programach GTK, to tak jak pisze @robson75 + warto doinstalować qt5-styleplugins. Czyli:

 pamac install qt5ct qt5-styleplugins

No właśnie, dlaczego Akregator? Co on ma, czego nie ma Thunderbird? To nie krytyka, tylko pytanie biorące się z ciekawości.

Sam do RSS-ów używam konsolowego newsboat, ale jeśli szukać czegoś z GUI, lekkiego, na Openbox-a to może liferea?

Zasugerowałem Thunderbird’a, bo jeżeli ktoś używa go do obsługi poczty (a być może nie tylko), to jest naturalny wybór (z całym szacunkiem dla funkcjonalności innych programów, zajmujących się tym zakresem działania):

  • mail’e i RSS’y, to pokrewne formy wiadomości, więc mam je zagregowane w tym samym interface’ie i tej samej strukturze;
  • nie zauważyłem, aby czegokolwiek mi brakowało u niego, w obsłudze RSS’ów;
  • nie mnożę bytów ponad potrzebę, tylko wykorzystuję funkcjonalność programu, który już jest zainstalowany i wykorzystywany w innych celach.

Robi się offtopicznie, ale… myślę, że wielu użytkowników ( w tym ja ;)) w ogóle nie instaluje lokalnych klientów poczty, a korzysta z webowych interfejsów od dostawcy albo np swojego Roundcube-a na serwerze. Ale mogę się mylić.

Zauważyłem, że nowa formuła forum sprzyja dygresjom - mniejsza dyscyplina, mniejsze skupienie na temacie, większy luz. Co do poczty, to przydałaby się ankieta nt. klient v. web.
Koniec OT :slight_smile:

Panowie, dziękuję za odpowiedzi.

Dlaczego Akregator? Chyba z przyzwyczajenia.
Spodobała mi się liferea, ale również sprawdzę działanie TB, jeżeli chodzi o RSS.

Zaraz zaraz, jak zamknąć ten temat? :grinning: