Wieszająca się instalacja Manjaro

Cześć. Chciałem przejść z Windowsa na Linux Wybrałem Manjaro. Problem polega na tym, że nie mogę go zainstalować. Manjaro wysyła mi komunikat o dwóch błędach:
-Failed to start Load/Save Screen Blacklight Brightenss of blacklight: acpi_video0
-Failed to start Load/Save Screen Blacklight Brightenss of blacklight: acpi_video1
Wklepałem te błędy w Google tam radzili opcje instalacji przez nomodeset jednak problem dalej występuje Sprzęt na którym chcę to zainstalować to : ASUS FX505DY

  • Radeon RX 560X
    -Radeon Vega8
    Próbowałem też Xubuntu ale tam wyskakiwał błąd Unable to write iommu perf counter .
    Stąd moje dwa pytanka Czy możliwa jest instalacja Linuxa na tym sprzęcie ? Jeśli tak to jak to zrobić ? Z góry dzięki za każdą formę pomocy

Jak najbardziej się da zainstalować i uruchomić Manjaro czy innego Linuxa na tym sprzęcie, chociaż trzeba pobawić w konfigurację. Ba, nawet znalazłem poradnik instalacji na głównym forum. Mam nadzieję, że pomoże:
https://forum.manjaro.org/t/tutorial-guide-for-getting-manjaro-running-on-the-asus-tuf-fx505dy-fx705dy/110326

Jak widać nawet szukać muszę się nauczyć. No to zabieram się za lekturę. Dzięki :slight_smile:

1 polubienie