[Stable Update] 2021-07-13 - Kernels, Plasma 5.22, Cinnamon 5, Gnome 40,

Kolejna aktualizacja gałęzi stable.

Znowu oszpecili pamaca

Prócz zmiany wyglądu Pamaca zmniejszyli ikonki na panelu w Plasmie. Dodatkowo gadżety pulpitu (plasmidy? plasmoidy?) mają zaokrąglone rogi. Jakaś tendencja do zaokrągleń? Win 11 też traci kanty.

Pacman zaktualizowany do nowszej wersji?

Owszem. W Manjaro. Repo Archa wskazuje ver, 6.0.0.3., gdy w Mnajaro jest najnowsza ver. 6.0.0.0
Manjaro ma pakiety z opóźnieniem, coś tam sobie zmieniają, sprawdzają zależności. Manjaro nie jest Archem z instalatorem, zmiany są większe.

2 polubienia

Nic takiego nie powiedziałem.

Mi się akurat ta zmiana podoba. Do tej pory niektóre ikonki były większe niż pozostałe, a teraz wszystkie są mniej więcej tej samej wielkośći.

Co do pamaca – to była kwestia czasu. Nie każdemu musi się to podobać, ale i tak w kwestii wyglądu sporo poprawili od ostatniej wtopy.

A ja mam tak:
Rozpoczynanie pełnej aktualizacji systemu…
:: Zastąpić pamac-common przez extra/libpamac? [T/n] t
ostrzeżenie: sndio: local (20180120-1) jest nowsze niż community (1.7.0-3)
rozwiązywanie zależności…
szukanie sprzecznych pakietów…
błąd: nie udało się przygotować transakcji (nie udało się rozwiązać zależności)
:: instalacja pacman (6.0.0-1) uszkodzi zależności ‘pacman<5.3’ wymagane przez package-query

Jak to przeskoczyć?

Usunąć package-query – to jakiś pakiet z AUR. Chociaż z tego co widzę najnowsza wersja już od jakiegoś czasu współpracuje z najnowszym pacmanem – nie zadbałeś o aktualizacje :stuck_out_tongue: Jak potrzebujesz tego pakietu to możesz go doinstalować po aktualizacji systemu.

Drugi sposób to użyć pamaca – powinien spokojnie z tym dać radę.

“checking dependencies…
error: failed to prepare transaction (could not satisfy dependencies)
:: removing package-query breaks dependency ‘package-query>=1.9’ required by yaourt
Press any key to continue…”
Coś nie idzie przez octopi. Może przez pamac spróbuję odinstalować.

Też nie idzie.

@piotrekq
Najlepiej usunąć yaourt (ktoś jeszcze tego używa?), a następnie usunąć package-query.

Jeśli potrzebujesz fajnego AUR helpera to polecam yay.

@piotrekq to masz mocno zapuszczony system, yaourt już od wieków nie ma nawet w AUR. Tak jak radzi @napcok najpierw usuń yaourt a potem package-query. Radziłbym też przejrzeć zainstalowane pakiety w poszukiwaniu obcych i osieroconych i usunąć zbędne.