[Stable Update] 2021-03-18 - Kernels, Plasma, Frameworks, LibreOffice,

Mamy nową aktualizację. Z ciekawszych nowości, z repozytoriów znika Grub Customizer, który de facto już bodajże od grudnia nie działał.

1 polubienie

Mabox, spora aktualizacja ale bez problemów :slight_smile:

Nie wiem czy coś z serwerami ale aktualizacja mi idzie jak krew z nosa.
Normalnie trwa to kilka minut a teraz kilka godzin i jeszcze trwa.

Polecam zapoznanie się z tym artykułem…

Ja, zwykle przed większymi aktualizacjami robię odświeżanie kluczy i mirrorów.
U mnie poszło szybko.
Grub też zaktualizowałam.

sudo pacman -Syyu
zacząłem od tej komendy.

Na Archu Grub-customizer działa bardzo dobrze.

@robson75
Podobnie jak na prawdopodobnie dziesiątkach innych dystrybucji… tyle że to jest forum Manjaro i wątek o aktualizacjach Manjaro więc raczej nikogo to tu nie interesuje.

Oprócz wywalenia niedziałającego grub-customizer mogliby jeszcze wywalić conky-managera, który nie działa od dawna.

1 polubienie

@robson75 Arch to nie to samo co Manjaro – a przynajmniej nie w każdym aspekcie. Polecam mieć to na uwadze.

Ale podobno bardzo dobrze działa conky-manager2 z nową składnią conky.

1 polubienie

Pierwsza spośród kilku ostatnich aktualizacji, która nic nie spieprzyła w systemie, jestem pod wrażeniem !

Aktualizacja bez problemów (u mnie około 600 MB).

Po tej aktualizacji zniknęła mi tacka tacka systemowa i niektóre aplety i nie mogę jej doinstalować ani niektórych apletów z Ad widges, klikam w ikony a tacka i niektóre aplety nie chcą się zainstalować.

Znika Grub Customizer to niezbyt ciekawa nowość

Mógłbyś dokładniej i bardziej przejrzyście opisać problem? Przyznam, że niewiele rozumiem z tego co napisałeś. Jakie DE? Jakie widgety nie działają? Próbowałeś usunąć dotychczasowy panel i dodać nowy?

Grub Customizer już od dawna nie działał, przynajmniej na domyślnych parametrach systemu. Wraz z tą aktualizacją z repozytoriów zniknął również grub-vanilla jeśli się nie mylę jedyny grub, z jakim ten program współpracował. Tym bardziej więc nie było sensu trzymać go w repozytoriach.

To ostatnie zdanie to moja odpowiedź na pierwszy post, nie wiem skąd się wzięła tutaj . A chodzi mi o to że po aktualizacji zniknęła mi w panelu tacka systemowa i niektóre inne ikony które miałem zainstalowane wcześniej i nie mogę zainstalować ani tacki ani tych ikon z Dodaj elementy interfejsu, klikam tam na nie a one się nie instalują na panelu , a znów niektóre ikony dają się doinstalowywać na panelu, czyli część ikon można zainstalować na panelu a część w tym Tacki systemowej, nie tylko w panelu ale również na pulpicie nie.

Prosiłbym o w miarę poprawną polszczyznę – naprawdę ciężko jest rozszyfrować, o co ci chodzi. Przedtem chodziło ci o jakieś aplety (jakie konkretnie?), teraz wychodzi, że masz problem z niektórymi ikonami (jaki konkretnie motyw?) – a to już trochę inna kwestia. Próbowałeś usunąć stary panel i dodać nowy, domyślny i na nim pracować? Dobrze by było gdybyś napisał jakiego środowiska graficznego dotyczy ten problem – Gnome, KDE, XFCE itp.

Pomińmy inne ikony, może nie opisałem tego zbyt prosto chodzi mi o to że po ostatniej aktualizacji w panelu zniknęła tacka systemowa i nie mogę jej zainstalować z Ad widget (elementy interfejsu) czyli klikam tam na ikonę tacki systemowej a ona się nie instaluje, próbowałem zainstalować również na pulpicie ale też nie daje się zainstalować.

Widzę, że nie dojdziemy do porozumienia. W takim razie mogę ci jedynie zaproponować atomowe rozwiązanie – usunięcie folderu ~/.cache – miej tylko na uwadze, że parę rzeczy może ci się zresetować przy tej okazji. A więc to polecenie ci usunie cache:

rm -rf ~/.cache

Gdyby to nie pomogło, to jest jeszcze twoja konfiguracja użytkownika, katalog ~/.config – tylko tutaj zalecałbym ostrożność, usunięcie zbyt wielu nieodpowiednich rzeczy zresetuje ci ustawienia tych programów, których configi usunąłeś. W tym katalogu lepiej wiedzieć czego szukać. Z drugiej jednak strony jakbyś usunął całość, to powinno ci przywrócić domyślną konfigurację, jak świeżo po instalacji systemu.

Zrobiłem jedno i drugie, ustawienia się pokasowały ale tacki systemowej w panelu dalej brak i nie mogę jej zainstalować z Add Widgets (elementy interfeisu) również niektórych innych elementów interfejsu nie mogę dodawać np. pogody i hp klikam na ikony ale nie pojawiają się w panelu