Pytanie o snapa

Czy bezpiecznie jest instalować coś ze snapa, który jest w pamacu? Co z aktualizacjami?
Korzysta ktoś ze skype? Zainstalowałem właśnie ze snapa.

  1. Instalowanie ze snapa jest bezpieczne, porównywalne z instalacją z repozytoriów systemowych.
  2. Aktualizacje snapów (i flatpaków) są dostarczane niezależnie od systemu i zależą od autorów pakietu. Jak przyjdzie co do czego to po prostu otrzymasz powiadomienie o aktualizacji – co dalej zrobisz, zależy już od ciebie.
  3. Nie korzystam ze Skype :slight_smile:

EDIT: Zresztą był niedawno podobny wątek na naszym forum.

1 polubienie

Miałem Skype zainstalowanego ze Snap’a i nie chciał wykryć kamerki. Wersja z AUR nie ma takich problemów. W ogóle staram się raczej korzystać raczej z AUR niż teoretycznie mnij problemowych Snap czy Flatpak, Niby takie fajne, ale zajmują dość dużo miejsca na dysku tworząc własny sandbox i środowisko uruchomieniowe. A pozbyć się tego to już wyższa szkoła jazdy. Po odinstalowaniu zostaje mnóstwo za bardzo śmieci.

1 polubienie

A post was split to a new topic: Repozytorium chaotic-aur – czy jest bezpieczne

Snap ma taką zaletę, że będzie działał bez względu na wersje paczek w systemie. Niestety, trzeba w pełni polegać na twórcy - głównie na tym, czy będzie regularnie umieszczał aktualizacje.

Które dokładnie pakiety należy zainstalować, by skype hulał? Mnie nie zależy na kamerce, bo potrzebuję jedynie zapisywać pdfy na dysku. Skype mam też w telefonie i tam korzystam z kamerki, do telemedycyny tylko. W telefonie nie mogę zapisywać pdfów, a w ogóle telefon dla mnie to samo zło.

Tylko skype – Snap sam zadba o potrzebne zależności i pakiety i doinstaluje co trzeba :wink:

1 polubienie

Ale ładny, u mnie jest brzydszy :slight_smile: