Problem z domyślną przeglądarką

Przez długi czas miałem Firefox-a jako domyślną przeglądarkę, ale dzisiaj rano kiedy nie mogłem się zalogować na naszym Forum, bo przy próbie logowania wyskakiwał mi “nieznany błąd”, zdecydowałem zamienić Firefox na Chromium. Zmieniłem w ustawieniach systemowych domyślną przeglądarkę, ale mimo to za każdym razem, kiedy otwieram jakiś link na swojej poczcie, to otwiera mi się Chromium z okienkiem, iż nie jest domyślną przeglądarką. Za każdym razem ustwiam w niej również “domyślność” ale to nic nie zmienia. Czemu tak się dzieje i jak temu można zaradzić? Pytam, bo u mnie pomysły się skończyły.

@napcok o tym pisał na starym forum Wątek: [SOLVED] Pamac i domyślna przeglądarka | manjaro.pl

Aby ustawić Firefoxa jako domyślną:
gio mime x-scheme-handler/http firefox.desktop
podobnie dla https:
gio mime x-scheme-handler/https firefox.desktop

Ja chcę chromium.desktop i zrobiłem analogiczne czynności. Co mi wyszło:/etc/xdg/kde-mimeapps.list contains a [Added Associations] group, but it is not permitted here. Only the non-desktop-specific mimeapps.list file may add or remove associations. Set chromium.desktop as the default for x-scheme-handler/http
Edytowałem więc plik /etc/xdg/kde-mimeapps.list i zamieniłem firefox.desktop na chromium.desktop. Teraz wszystko jest OK :sunglasses:
Dzięki :smile: