Nie mogę zainstalować hplip-plugin

Witam
Mam problem z drukarką HP MFP M177FW. W HPLIP dodana, drukowanie i skanowanie działało bez problemu. Ale dziś niestety przestała widzieć skaner. Wyskakuje komunikat że trzeba doinstalować hplip-plugin (który jest zainstalowany). Od czasu do czasu mi się tak zdarzało ale wystarczyło po prostu odinstalować i zainstalować ten plugin i wszystko działało. A dziś takie coś:

Unable to recieve key from keyserver
Without this, it is not possible to authenticate and validate the plug-in prior to installation.
Do you still want to install the plug-in?

Pomoże ktoś?

Jak go instalujesz: przez AUR, z pliku run? Bo nie widzę go w repo.

PS. Stosuj znaczniki code. Popraw watek.

Wcześniej instalowałem go przez AUR i wszystko działało. Ten komunikat wyskakuje kiedy chcę coś zeskanować i wtedy program SimpleScan woła że nie ma skanera i musi zainstalować ten sterownik. Po czym wyskakuje komunikat który podałem wcześniej.

Może spróbuj odinstalować ten plugin i zainstaluj z rozszerzeniem run. Odpowiedni do wersji hplip, którą posiadasz.Przypomnę, że instalacja w konsoli to:

sh /ściągniety/plik.run

@aquila zadziałało:-) Dzięki, mam nadzieję, że nie będę musiał przy każdym updacie tak kombinować:-)

Przy instalacji ‘czegokolwiek’ z pominięciem systemowego manager’a pakietów (pacman/pamac), warto by było wiedzieć, co ‘to coś’ robi, bo być może podmienia jakieś biblioteki, wykorzystywane nie tylko przez hplip.

haha niezla paranoja masz paczke mozesz zobaczyc wszystkie pliki… pacman co chwile takie rzeczyrobi … podmienia bibloteke ze zniszczonym api :rofl:

Text’y tutaj publikowane czytają ludzie, a nie wróżki, jasnowidze i czarodzieje. Warto by było formułować myśli w taki sposób, aby były czytelne; np. używając pełnych zdań zmontowanych w logiczną całość, a nie strumienia myśli.