Nie mogę połączyć się z siecią

Witam serdecznie,

Dziś zainstalowałem sobie Manjaro na dysku. O ile połączył się z wifi przed zainstalowaniem się na dysku (z live dvd) to po instalacji na dysku już łączyć się nie chce. Zdjęcia w załączeniu. Jak to rozwiązać?

Pokaż wynik poleceń:

inxi -i
ip link show

Sprawdź też, czy po restarcie zacznie ci działać. Ja też tak mam od czasu do czasu – nagle coś przestaje łączyć i zwykle restart pomaga.

Przeinstalowałem manjaro, restart robiłem i ciągle to samo… Na wersji Live działa. Linux mint też działa na wifi na tym komputerze jak zainstalowałem na próbę…

Według tego co tu czytam to najlepsze sterowniki dla tej karty to brcmsmac. Nie musisz niczego doinstalowywać, one są już w kernelu. Wystarczy, że odinstalujesz aktualne sterowniki broadcom-wl – najprościej zrobisz to w Ustawienia systemowe > Konfiguracja sprzętowa. Po odinstalowaniu oczywiście restart komputera. Na Live działa pewnie dlatego, że pracuje na sterownikach z kernela.

Jeśli jednak z jakichś powodów powyższe nie działa, to polecam wytoczyć najcięższe działa i zastosować to rozwiązanie: