Minimal kde - co to jest?

Przepraszam za offtopic, ale zainteresowało mnie to.

Możesz mi napisać co to jest za wersja kde?

Czy to jest coś podobnego do wersji minimal kde jaka jest dostępna w Kubuntu, czyli okrojonej wersji KDE bez baloo, programów i innych dodatków?

Ja chcę właściwie z Plasmy mieć tylko panel z widgetami, Dolphina i ustawienia systemowe, bez indeksowania, kwallet, tj. bez zbędnych zależności.

Czy ta wersja minimal taka jest?

Czy to jest jakaś konkretna paczka, którą można zainstalować zamiast normalnej Plasmy? O ile dobrze pamiętam to w Kubuntu były dostępne różne paczki, np. plasma-desktop, kubuntu-desktop. Ale w repo Manjaro nie widzę minimal-plasma ani nic podobnego.

Czym to się różni od wersji Plasmy, która jest dostępna na zwykłym iso instalacyjnym z Plasmą?

Manjaro Architect to jest semi-graficzny instalator, pozwalający w bardzo dużym stopniu spersonalizować instalację np. poprzez wybór kerneli, środowiska graficznego, pojedynczych paczek.
Raczej dla średniozaawansowanych.

Rzuć okiem na filmik.

i na tutorial z oficjalnego forum.
https://forum.manjaro.org/t/installation-with-manjaro-architect-iso/20429

Dzięki za wyjaśnienie. Ale ja się pytałem o minimal kde. Zmieniłem tytuł wątku.

Nie wiem, czy dla średnio, czy bardziej - ale na pewno dla zaawansowanych, ponieważ trzeba tam podejmować mnóstwo decyzji wymagających zrozumienia treści pytania, co wymaga wiedzy. W przypadku ‘tłustej’ instalacji, przygotowanej przez developer’ów, na te pytania odpowiadają inni, a my mamy gotowe rozwiązanie.
Manjaro Architect jest dobre dla sprawdzenia lub poszerzenia swojej wiedzy i stworzenia instalacji szytej na miarę (gdy już wiemy, na co patrzymy).


EDIT-20190630-1213 …
@alaskan_malamute no właśnie, @kapitannemo wyraźnie, choć nieprecyzyjnie pisze: minimal kde z “Architect manjaro”. Odnosi się - moim zdaniem, jednoznacznie - do Manjaro Architect. Nic mi nie wiadomo o istnieniu jakichkolwiek wersji ‘minimal’, więc sprawa jest jasna, a jeżeli mylę się, to niech @kapitannemo wyprostuje mnie.

Extra Packages - Full vs Minimal? · Issue #227 · Chrysostomus/manjaro-architect · GitHub może to coś wyjaśni.

1 polubienie

A jednak, są wersje minimal, a konkretnie:

@Baks to, co można znaleźć w oficjalnym repozytorium Manjaro - na OSDN - sugeruje, że wpis jaki zalinkowałeś jest ciut zdezaktualizowany. Wygląda na to, że podejście do tego typu instalacji zmieniło się w przeciągu ostatnich dwóch lat - chyba, że są jeszcze gdzieś inne minimal, oprócz tych, które wymieniłem wyżej (z założeniem, że mówimy o instalacji dosłownie ‘minimal’, czyli mającej to słowo w nazwie, a nie ‘minimal’ wedle mojego uznania).


Tak w ogóle, to spór toczy się o to, co miał na myśli @kapitannemo pisząc:

Nie bardzo widzę możliwość jego rozstrzygnięcia, bez głosu samego Autora.

1 polubienie

Lista pakietów w KDE minimal jest tutaj → community/kde-minimal · master · Profiles & Settings / iso-profiles · GitLab .

1 polubienie