Menu grub po staremu

Witam,
zainstalowałem nowego maboxa i podczas uruchamiania nie wyświetla się jak to wcześniej było menu gruba ( wiem, że można wcisnąć esc, ale ja wolałbym po staremu), jak to można zmienić aby było jak kiedyś?

pozdrawiam

Chowanie gruba zostało wprowadzone w aktualizacji z dnia 25 października 2018r. Aby wyłączyć tą funkcję zajrzyj na główne forum Manjaro Znajduje się w opisie aktualizacji pod nazwą “Changes made to grub package”

czyli:
sudo grub-editenv - unset menu_auto_hide
dziękuję, wszystko jasne.

Pozdrawiam

Info uzupełniające:

  • menu nie pokazuje się, jeżeli poprzedni start i stop systemu przebiegły bez problemu (podobnie jak w Windows);
  • w komendzie, jaką podał @wiini jest kreska [-], która oznacza domyślny plik: /boot/grub/grubenv ;
  • przed i po kresce [-] jest spacja.

No i proszę, u mnie menu pojawiało się sporadycznie więc myślałem ze coś jest źle, zrobiłem co tu podano i teraz menu jest ale coś dalej jest źle skoro czasami się pojawiało mimo że ja niczego nie zauważałem. Wróciłem do Manjaro po krótkiej przerwie instalując 18-tke i poprzednie problemy znikły (Wątek: Zamrażanie w momencie otwierania programu video | manjaro.pl) za to system zaczął się niemiłosiernie długo odpalać na co pomogło to samo co w Xubuntu.
Pozdrawiam.